10 atrakcí pro děti na Moravě, které jsou ZADARMO

Vybrali jsme pro vás deset skvělých atrakcí pro malé i velké na Moravě, které vás nezruinují, protože jsou úplně zadarmo. Báječné chvíle s dětmi můžete prožít i bez obav z útoku na peněženku a astronomického vstupného!

 

Lesní park Klimkovice

Naučná stezka Lesní park poblíž Sanatoria Klimkovice je tvořena kombinací ekologických herních prvků, informačních panelů a odpočinkových laviček, zasazených do prostředí přírodního lesa. Stezka je vhodná pro vozíčkáře i kočárky a měří necelý kilometr a půl. Co chvíli je na dohled nějaká prolézačka, domeček, akustická hra a další prvky. Díky tomu hravě zvládnou okruh i malé děti a ještě si užijete spoustu zábavy. www.lesni-park.cz

timthumb

Foto: Lesní park Klimkovice

Zlatá Farma Štětovice

 Ve vesničce Štětovice nedaleko Prostějova se nachází Zlatá farma, která potěší děti i dospělé. Krávy, kozy, prasata, husy a další hospodářská zvířata si můžete prohlédnout i pohladit, a dokonce se stát pravým farmářem! Pro děti je tu připravená hromada sena a nástroje, takže mohou krmit krávy rovnou z lopatky. A pak se vyřádit na přírodní opičí dráze, pohoupat na houpačkách nebo ukořistit jedno z mnoha dostupných odrážedel. Zkrátka nepřijdou ani dospělí – součástí areálu je kavárna a farmářský obchod, kde lze za výhodnou cenu nakoupit kvalitní maso, sýry, zeleninu a farmářské produkty. A nezapomeňte si přibalit lahve, součástí areálu je mlékomat! www.zlata-farma.cz

zlata-farma

Zlatá farma ve Štětovicích, foto: m-ARK

Hřiště s vodními prvky v Lužánkách

Náhradní oblečení sebou a vzhůru do Lužánek! Nejznámější park v Brně nabízí po rekonstrukci krásné hřiště s vodními prvky – a jak je známo, děti vodu milují. A tak nehleďte na nějakou tu kapku a nechte je vyřádit v korytu, hrát si s vodními mlýnky a pouštět stavidla. Najdete zde také dřevěné hradiště a celé hřiště obíhá koloběžková dráha z barevného pryžového povrchu. V parku se nachází pingpongové stoly, pítka, workoutové hřiště i in-line park – nudit se rozhodně nebudete.

Hřiště v Nové Vsi s výhledem na Praděd

Pokud máte rádi přírodu, výhledy, lesy, a ještě k tomu oceníte rozhlehlé krásné dětské hřiště, budete v Nové Vsi u Rýmařova nadšení. Autem můžete vyjet na parkoviště až k rozhledně a na výběr máte z několika možností: dětské hřiště je hned na dohled, také můžete vyrazit na procházku okouzlující lesnatou krajinou či o víkendu vystoupat na rozhlednu za symbolické vstupné 20 Kč.

IMG_1591

Hřiště u rozhledny Nová Ves, foto: m-ARK

Pumptrack Hošťálkovice

Pumptracky – uměle vytvořené okruhy s nerovnostmi rostou v celém Česku jako pověstné houby po dešti. A není divu, vždyť nabízejí dětem zábavný způsob, jak si zlepšovat dovednosti na kole (a někdy také jak padat). Po celé republice se nachází desítky okruhů, které jsou dostupné zdarma, a spousta z nich je vhodná i pro odrážedla, koloběžky či malá kola. Skvělý pumptrack najdete v Hošťálkovicích u Ostravy. Malý okruh je určený opravdovým začátečníkům, ten větší zase ocení zkušenější děti. Hned u trasy je také malá rozhledna, krásné hřiště pro děti a horolezecká stěna.

hostalkovice

foto: FB Pumptrack - cyklo park Hošťálkovice

Stezka bosou nohou ve Valticích

Pět kilometrů dlouhá Stezka bosou nohou prochází malebnou vinařskou krajinou česko-rakouského příhraničí v okolí vrchu Reistna. Podél okružní trasy se nachází 11 zastavení, která dětem zprostředkují prostřednictvím nožiček různé smyslové vjemy. Je tu Houbová překážková dráha, Paměťová stezka, Místo klidu a například v horkých dnech oceníte ochlazující putování po blátěné stezce.

schrattenberg_lidi17_110_fotom-ark

Jedno ze zastavení Stezky bosou nohou, foto: m-ARK

Sluňákov – centrum ekologických aktivit u Olomouce

Nedaleko Olomouce se nachází Dům přírody Litovelského Pomoraví a centrum ekologických aktivit. Na poměrně velké ploše naleznete spoustu prvků pro děti se vzdělávacím podtextem. Pomocí vody z řeky a nádoby si mohou děti vyzkoušet, jak se zadržuje voda v krajině, vyzkoušet si mohou i kuličkový vibrafon nebo si poslechnout zvuk větru v kovových píšťalách. V celém areálu, který je zasazený do kouzelné přírody, se navíc nacházejí hospodářská zvířata, která se budou líbit těm nejmenším. www.slunakov.cz

horka_slunakov_let20_36_fotom-ark

Dům přírody Litovelského Pomoraví, foto: m-ARK

Hobbypark v Bohumíně

V centru Bohumína se nachází park Petra Bezruče a v něm čeká originální Hobbypark, ze kterého vašim dětem v prvních vteřinách nejspíš spadnou bradičky. Překvapí vás množstvím dětských prolézaček, kolotočů, houpaček a skluzavek. Dominantou je Mauglího stezka, dvouúrovňová lanová dráha s dvěma tobogány. V parku se nachází i Mauglího ranč s hospodářskými zvířaty a hned vedle dopravní hřiště. Oblíbeným vodním prvkem je pumpa, u které si děti v písku staví přehrady. V areálu naleznete občerstvení, lavičky, WC i přebalovací pult. V okolí je několik parkovišť a kdybyste chtěli dojet vlakem, nádraží se nachází jen čtvrthodinku odtud. www.bospor.info/cz/hobby-park/

BOSPOR_Maugliho _stezka

Mauglího stezka, foto: BOSPOR

Chvalovice u Znojma: Stračí stezka a dětský zábavní park           

Nedaleko od hranic s Rakouskem se nachází malá vesnice Chvalovice, kde vám na zábavu nejspíš nebude stačit ani celý den. Nejprve se můžete vydat na Stračí stezku dlouhou necelý kilometr, podél které se nachází množství dřevěných a lanových prolézaček. Cesta je snadno sjízdná pro kočárky, odrážedla i koloběžky. Po procházce vypusťte děti do zábavního parku, který je rozlohou i atrakcemi naprosto bezkonkurenční! Desítky prolézaček, skluzavek, lanových atrakcí, maják i trampolíny si užijí batolata i puberťáci.

d55fcfb2a8e6f5585677bdbf7ed7ef7fd46be4a4

Zábavní park Chvalovice, foto: znojmoregion.cz

Čarovný les u Šumperka, lesní hřiště a cyklotrail            

Na okraji Šumperku naleznete lesní pěšinu s dřevěnými pohádkovými bytostmi – potkáte vílu Tulinku, skřítka Kokeše, čaroděje Dobroděje, Sedmivouse nebo Žábu. Po necelém kilometru natrefíte na lesní dětské hřiště s lanovovými překážkami, loupežnickou věží, domečkem či mraveništěm, kde se děti stoprocentně vyřádí. Větším ať si sebou vezmou i kola. Podél čarovného lesa vedou terénní stezky a přibližně dvoukilometrové okruhy skvěle poslouží pro zábavný trénink více i méně zkušeným cyklistům. www.infosumperk.cz/dr-cs/3997-carovny-les.html

lesni-hriste-sumperk

Lesní dětské hřiště, foto: www.sumperk.cz

S DĚTMI za zážitky na sto způsobů

Další desítky tipů na výlet s dětmi najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky. Ani zima nebo déšť vás nemusí zastavit, v případě nepříznivého počasí pro vás máme magazín PRŠÍ? Nevadí! V edici Dovolená s nápadem najdete i další tituly, tak si vyberte podle chuti.

101-2_dovolena-s-napadem-detsky-balicek-titulky

K zakoupení jsou na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, za zvýhodněnou cenu můžete pořídit dětský balíček dvou magazínů s výlety pro celou rodinu. Poštovné je u nás zdarma.

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay