5 tipů kam s dětmi na podzimní prázdniny

Zhluboka se nadechněte a zapomeňte na chvíli na všechny úkoly a povinnosti. Podzimní prázdniny jsou skvělá příležitost i pro rodiče dopřát si společně dětmi nějaký originální zážitek. Přinášíme vám pět tipů, kam s dětmi můžete o podzimních prázdninách vyrazit. Zábava a dobrá nálada je zaručena.

Království železnic v Praze

Vrtalo vám někdy hlavou, jak by vypadalo kolejiště vláčků České republiky? Tento modelářský sen je k vidění v Království železnic v Praze na Smíchově. Celkem 600 metrů čtverečních nabízí úchvatnou podívanou. Neustále je v pohybu kolem 80 vlakových souprav a každých 20 minut se střídá noc a den i se stmíváním a postupným rozsvěcením pouličního osvětlení. Navíc si tu vyzkoušíte funkční simulátory dopravních prostředků, virtuální realitu, autodráhy a RC modely nebo Řádírnu Tondy Obala.

2PP - Plzeň - hlavní nádraží

Foto: Království Železnic

Výlet do druhohor v libereckém DinoParku

DinoParků je u nás pět, ale jen jediný najdete pod střechou a s celoročním provozem. Nachází se v libereckém obchodním centru Plaza, kde zabírá tři podlaží a především děti od čtyř do deseti let budou z návštěvy nadšené. Zažijí tu mlhu stoupající z pravěké bažiny nebo tropickou bouřku s deštěm. Hlavně zde však postupně potkáte kolem sedmdesáti věrně vyobrazených tvorů, kteří žili na naší planetě v druhohorách. Prohlédnete si také krátký tematický film ve 3D kině, pohrajete si na paleontologickém hřišti a k procházce po DinoTreku budete potřebovat i špetku odvahy. V DinoParku se můžete také občerstvit.

bez naüzvu-4908

Foto: Dinopark

Ráj Tobogánů v Aqualand Moravia

Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Aqualand Moravia v Pasohlávkách má tolik tobogánů a atrakcí, že dá fušku je jen spočítat. Ale mnohem větší zábava je všechny je vyzkoušet. Za návštěvu stojí i v měsících, kdy teploty poklesnou a během podzimních prázdnin bude ještě otevřený, než tu 2. listopadu na 6 týdnů zavřou kvůli údržbě.

Atrakce jsou rozdělené podle náročnosti a každý má předepsanou minimální výšku pro dítě, která se pohybuje od metru do metr čtyřiceti. Najdete tu stometrové tobogány, strmé skluzavky i obří U rampu, která vám pořádně zvedne tep. Součástí Aqualandu jsou také snad všechny známé typy saun a wellness aktivity, masáže či solná terapie.

DSC_0266

Foto: Aqualand Moravia

Alternátor v Třebíči

V roce 2015 otevřelo v Třebíči ekotechnické centrum Alternátor, jaké jinde nenajdete. Díky širokému osloví každého - klaní se technickému umu předků, zábavnou formou seznamuje s ekologií nebo upozorňuje na rizika závislostí. A všechny návštěvníky táhne unikátní technologie Science on Sphere nebo chcete-li Věda na kouli. Na ocelových lanech je uprostřed místnosti zavěšená dvoumetrová koule, na niž promítají čtyři projektory obraz složený z nejrůznějších datových sad. Díky tomu můžete pozorovat nejen Zemi, ale také erupce na slunci nebo zkoumat ostatní planety naší sluneční soustavy.

DSC_9838

Foto: Alternátor

Muzeum nákladních automobilů Tatra

Na podzim roku 2021 otevřelo v Kopřivnici nové Muzeum nákladních automobilů Tatra, aby vzdalo poctu nesmrtelným strojům, které si vydobyly slávu po celém světě. Na velkolepé ploše půl hektaru najdete osmdesátku vozidel nejstarší české automobilky. Nechybí mezi nimi kamion, s nímž vládl Karel Loprais na Rallye Paříž – Dakar nebo obytné vozy, se kterými vyrazili na expedici cestovatelé Miroslav Zikmund a Karel Hanzelka. Před muzeem je také expozice Slovenské strely, legendárního rychlíkového vozu z roku 1936, který je po dlouhé renovaci zase v dokonalém stavu.

 IMG_0521

Foto: m-ARK Marketing a reklama

PRŠÍ? Nevadí!

DSN_PRSI-NEVADI21_titulka

Další stovky tipů na výlet s dětmi za každého počasí po celém Česku najdete v magazínu PRŠÍ? Nevadí! z edice Dovolená s nápadem. K zakoupení je na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, za zvýhodněnou cenu můžete pořídit dětský balíček dvou magazínů s výlety pro celou rodinu. Poštovné je u nás zdarma.

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay