Navštivte nejlepší vodní hřiště pro děti

Léto a voda k sobě neodmyslitelně patří a jedno bez druhého si ani nejde představit. Vždyť hrát si s mlýnky, stavidly, korýtky, gejzíry, tryskami a fontánami patří k nejoblíbenějším dětským činnostem. A protože pořádnému mokrému dovádění se nic nevyrovná, přinášíme vám přehled našich nejlepších vodních hřišť, od vyhlášených zábavních parků až po místa, kde si s vodou užijete spoustu smíchu a cákání úplně zdarma. Přibalte plavky nebo náhradní oblečení a vzhůru za letní zábavou – hřiště s vodními prvky na vás čekají!

Mirakulum

Na zábavní park Mirakulum v Milovicích ve středních Čechách si rozhodně vyhraďte celý den, však se tu také nachází rozlehlý Vodní svět, který patří k největším u nás. V létě uděláte lépe, když sem vyrazíte ve všední den, o víkendech bývá vytíženost vyšší, i tak to ale rozhodně bude stát za to. Kromě Vodního světa si děti mohou užít zábavu v Lesním městě, na mnoha trampolínách nebo na nové atrakci Vertiko. Rodinný park Mirakulum je skvělý i v horkých letních dnech, stínu a stromů zde naleznete opravdu mnoho. 
www.mirakulum.cz

IMG_9053-EDIT (1)

Baldův svět

V podhůří Krkonoš nedaleko Trutnova se nachází Areál Mladé Buky, jehož součástí je Baldův svět – opravdu velké zábavní centrum pro děti. Najdete tu nejen zajímavé herní prvky pro děti, bludiště se třemi patry, vzduchové trampolíny nebo síťovou atrakci s vyhlídkou, ale také vodní hřiště, které je sestaveno z korýtek, mlýnků a stavidel. Na návštěvu si vyhraďte celý den.
www.areal-mladebuky.cz

Jičín, město pohádek

Kdo by neznal slavného loupežníka Rumcajse, Manku a Cipíska, kteří žili v lese Řáholci u Jičína. Vydat se sem však můžete nejen za pohádkami, ale dopřát si i vodní hrátky. Přímo pod Valdickou bránou, jen kousek od náměstí, se nachází volně přístupné oplocené vodní hřiště s čistým bílým pískem a velikou pumpou, kterou si děti pumpují vodu přímo z městské studny. Je průzračně čistá a v letních měsících vskutku osvěžující. Nechybí tu ani Archimédův šroub, na němž se děti mohou naučit fyzikální zákony. Hřiště byste na takovém místě opravdu nečekali a rozhodně stojí za návštěvu.

IMG-1243 (1)

Vodní dům Hulice

Vodní dům v Hulici na břehu nádrže Švihov není typické hřiště k dovádění, ale moderní návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Uvnitř se nachází vzdělávací centrum s interaktivními exponáty, kde se děti poučí o koloběhu vody i jak s ní musíme hospodařit. Kromě vnitřní expozice si však můžete s vodou pohrát i venku, v atriu Vodního domu čekají na děti i dospělé zábavné vodní atrakce a prvky.
www.vodni-dum.cz

160602_CSOP_Vodni_dum_Mlezivovi_586

Interiér Vodního domu Hulice, foto: Vít Švajcr

Lužánky, Brno

Náhradní oblečení sebou a vzhůru do Lužánek! Nejznámější park v Brně nabízí po rekonstrukci krásné hřiště s vodními prvky – děti se vyřádí v korytu, mohou si hrát s vodními mlýnky a pouštět stavidla. Najdete zde také dřevěné hradiště a celé hřiště obíhá koloběžková dráha z barevného pryžového povrchu. V parku se nachází pingpongové stoly, pítka, workoutové hřiště i in-line park. Tady se nudit rozhodně nebudete.

Pradědovo dětské muzeum v Bludově

Skvělé místo pro děti, které nabízí únik před horkými dny ve městě, je Pradědovo dětské muzeum. Nachází se v Bludově nedaleko Šumperku a je rozděleno na dvě části – ta venkovní se skládá z hřiště s přírodními prvky a vodního hřiště s korýtky a míčky, které děti milují pouštět po proudu a pozorovat jejich cestu. Kdyby vás náhodou postihlo špatné počasí, exteriér muzea obsahuje obrovskou hernu s různými zákoutími, kde se děti pohodlně zabaví i na půl dne. Doporučujeme návštěvu plánovat spíše v letních měsících, v červnu je Pradědovo dětské muzeum častým cílem školních výletů.
www.pradedovomuzeum.cz

vodní hřiště Bludov

Pradědovo dětské muzeum, foto: m-ARK

Dolní Morava

Areál Dolní Morava je rájem dětí především díky Mamutíkovým zážitkovým parkům. Velmi oblíbený je vodní park plný potůčků, stavidel a hrází, které je potřeba pořádně nastavit a také roztočit mlýnské kolo. Tady se rodí malí stavitelé vodních děl. Na konci voda stéká do brouzdaliště, které za horkých letních dní dokonale osvěží. Nebo se vydejte na dobrodružnou plavbu na voru po Mamutíkových loužích na ostrov s neprobádaným domečkem.
www.dolnimorava.cz/mamutikuv-vodni-park

Dolní Morava Vodní svět

Dolní Morava, foto: FB Dolní Morava

Litovel – vodní hřiště u biotopu

V Litovli se nachází příjemný koupací biotop, které i díky zábavním prvkům a velké skluzavce stojí s dětmi za návštěvu. Málokdo ale ví, že cesta k němu vede kolem kempu, před kterým je volně přístupné vodní hřiště s mlýnky a stavidly.

Vodní hřiště Litovel

Mlýnky vodního hřiště v Litovli, foto: m-ARK

Marvánek v Říčanech

V Říčanech u rybníku Marvánek najdete nově otevřené a volně přístupné hřiště, kde si děti vodu přivádějí samy pomocí ručních pump. Součástí areálu je i přírodní koupaliště s písčitou pláží a pozvolným vstupem do vody, takže ideální místo pro dětské radovánky!

Bystřice nad Pernštejnem

Vodní hřiště u pumptracku v Bystřici nad Pernštejnem je menší, ale volně přístupné. Děti zde najdou pumpu a dřevěná korýtka se dvěma nerezovými mlýnky.

Balneopark v Priessnitzových léčebných lázních Jeseník

Lázně v Jeseníku a vynálezce vodoléčby Vincenta Priessnitze není třeba představovat. Méně už se však ví, že pod nejvyšším moravským pohořím je veřejně přístupný balneopark. V tomto případě se nejedná o klasické vodní hřiště, ale o lázně s vodními chodníčky, potůčky, střiky a přírodní sprchou, jež za letních dní děti spolehlivě zaujmou.
www.priessnitz.cz

jesenik_priessnitz_lidi21_134_fotom-ark

Priesnitz, foto: m-ARK

Nový rybník v Příbrami

Sportovní a rekreační areál Nový rybník v Příbrami je nově zrekonstruované místo pro celou rodinu. Kromě koupaliště, minigolfu a dětského koutku najdete v areálu krásné vodní hřiště s originálními prvky – lavičky s područkami a šlapadlem, sprchu květina, otočnou stříkačku Máňu, kládovou houpačku Koník a vodní hrátky s rotačním čerpadlem. V areálu si užijete celý den!
https://szm.pb.cz/novy-rybnik/

Dětský park skřítka Hrubíka


V Hrubé Vodě nedaleko Olomouce se nachází dětský park skřítka Hrubíka, který je příjemným osvěžením v letních měsících. Kromě dračího pískového hřiště a podzemního bludiště tady najdete vodní brouzdaliště s vodními mlýnky a stavidly. Dětské dračí hřiště nabízí prolézačky, opičí strom a další herní prvky. Podzemní bludiště odkazuje na těžbu břidlice, která má bohatou tradici v místním kraji.
www.resorthrubavoda.cz/detsky-park-skritka-hrubika/

hruba_voda_voda18_025_fotom-ark

Dětský park skřítka Hrubíka, foto: m-ARK

Údolí mlýnků u Jáchymova

Netradiční hrátky s vodou na vás čekají v Karlovarském kraji u Jáchymova. Na malém potůčku nedaleko lázeňského centra se nachází kolem šesti desítek mlýnků různých tvarů a velikostí. Místní obyvatelé i lázeňští hosté na potok instalují doma vyrobené mlýnky, aby zde po celý rok bez přestávky klapaly. Udělejte si s dětmi krátkou a netradiční procházku. A boty do vody sebou!

Stovky tipů už se hrnou, to je Dovolená s nápadem

Další stovky tipů na výlet s dětmi najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky. Ani zima nebo déšť vás nemusí zastavit, v případě nepříznivého počasí pro vás máme magazín PRŠÍ? Nevadí! V edici Dovolená s nápadem najdete i další tituly, tak si vyberte podle chuti. K zakoupení jsou na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, za zvýhodněnou cenu můžete pořídit dětský balíček dvou magazínů s výlety pro celou rodinu. Poštovné je u nás zdarma.

101-2_dovolena-s-napadem-detsky-balicek-titulky_1

 

OBJEDNAT MAGAZÍNY

 

V edici Dovolená s nápadem vycházejí další tematické cestovatelské magazíny s pestrou nabídkou pro všechny, kteří rádi objevují krásy Česka a střední Evropy.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay