6 tipů kam S DĚTMI VLAKEM nejen z Olomouce

Rodinný výlet nemusí znamenat úmorné kilometry za volantem po plných silnicích. Vyrazte raději s dětmi vlakem a zážitek pro všechny bude zaručený. Máme pro vás 6 skvělých a osvědčených tipů na úžasná místa kam s dětmi po kolejích nejen z Olomouce.

Jsou děti v autě na dlouhých trasách nervózní, nevlastníte řidičák nebo máte doma malé milovníky mašinek? Vyrazte na výlet vlakem! Je to skvělý způsob objevování naší krásné země, při kterém si ušetříte stres a odpočinete si. Přinášíme vám skvělé tipy na výlety, které jsou jako stvořené pro cestování po kolejích. Všechna místa jsou v blízkosti nádraží a spojů tam jede požehnaně. Z Olomouce vás sem doveze přímý spoj bez přestupování!

KOVOZOO ve Starém Městě 

Originální zvířata vyrobená z železného šrotu spokojeně žijí v KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Nic podobného v Evropě a nejspíš ani na světě nespatříte! Kromě kovových zvířat budou děti nadšené při projížďce turistickým vláčkem Steelinka nebo v bludišti z pneumatik. Pozornost upoutá letadlo L-610, do kterého se podíváte i dovnitř. V areálu, který ze všeho nejvíc připomíná ohromné hřiště, také uvidíte starou zemědělskou techniku v podobě žacích strojů, mlátiček a fukarů na obilí a nechybí ani Muzeum veteránů!

KOVOZOO se nachází pouhých osm minut chůze od stanice Staré Město u Uherského Hradiště. Z Olomouce sem jezdí přímý vlak každé dvě hodiny, za 50 minut jste na místě, a navíc jsou spoje bezbariérové, takže si snadno poradíte i s kočárkem.

kovozoo21_114_fotom-ark

Vyhlídka se skluzavkou v Zábřehu

Kilometr od nádraží v Zábřehu vyrostla vyhlídka Humenec, která nevyniká svou výškou, ale něčím úplně jiným – nahoru se vydáte po schodech a dolů po skluzavce! Jen se připravte na to, že to zkusíte poprvé, podruhé a pak ještě přibližně stokrát, než budete mít dost. Pokud z nádraží vyrazíte k vyhlídce ulicí V Háječku, cestou narazíte na dětské hřiště u sokolovny, a tak s menšími dětmi můžete trasu rozdělit a nabrat síly.

V Zábřehu budete z Olomouce za půl hodinky, a tak tento menší výlet na půl den zvládnete klidně i v pracovní den po škole.

zabreh-nadhledna23_lidi_29_fotom-ark (2)

Dětský park skřítka Hrubíka v Hrubé Vodě

Resort, který je hned u nádraží, nabídne bobovou dráhu, Kamzíkovu lanovou stezku, trampolíny či vyjížďku na koních do terénu s průvodcem. Velkým lákadlem je Dětský park skřítka Hrubíka, jemuž dominuje velké pískové hřiště a vodní atrakce, oblíbené především v horkých letních dnech.

Bezbariérovým vlakem se zhruba za půlhodinku dostanete z Olomouce do Hrubé Vody. Trať vede nádherným údolím přírodního parku a cesta díky krásným výhledům bude ubíhat rychle.

hruba_voda_pisek18_006_fotom-ark

Muzejíčko pro děti všeho věku v Šumperku

V šumperském Vlastivědném muzeu mysleli i na nejmenší, a tak vzniklo Muzejíčko – prostor pro výstavy, programy, dílny a aktivity určené pro děti. V případě příznivého počasí je otevřeno i prostorné nádvoří, na kterém se nacházejí další atrakce pro děti. Výstavy se pravidelně obměňují, a tak se mrkněte před návštěvou na web www.muzeum-sumperk.cz.
A pokud toho nebudete mít dost, hned vedle divadla, které se nachází jen o ulici vedle, je krásný parčík Divadelníček – najdete tady herní prvky vyrobených z přírodních materiálů inspirovaných pohádkovými bytostmi a interaktivní tabule.

Muzeum se nachází v parku hned u nádraží a je to opravdu ideální cíl vlakem – přímým vlakem z Olomouce jste v cíli za necelou hodinu, navíc autem zde jen tak nezaparkujete.

Pumptrack i zámecký park ve Velké Bystřici

Do Velké Bystřice dojedete vlakem z Olomouce za pouhých 10 minut a překvapí vás, co všechno může tohle městečko nabídnout. Vlaky jezdí bezbariérové a rozhodně sebou vezměte kola, odrážedla nebo koloběžky – 250 metrů od nádraží natrefíte na pumptrack, který si užijí dosyta i ti nejmenší. Až si dostatečně užijete kopečky, můžete pokračovat podél železniční trati po cyklostezce. Po necelém kilometru se dostanete do krásného zámeckého parku, ve kterém je dětské hřiště, amfiteátr a venkovní posilovna.
Cyklostezka dále pokračuje až do Olomouce, proto pokud máte děti starší, můžete zpět vyrazit na dvou kolech a za 8 kilometrů jste zpět na olomouckém nádraží.

Kociánov v Loučné nad Desnou

Za necelou hodinu a půl od Olomouce vystoupíte v Loučné nad Desnou na okraji CHKO Jeseníky. Když se vydáte směrem k zámku, uvidíte již z dálky honosné dětské hřiště – dřevěný hrad inspirovaný Vikingy. Děti se vyřádí na prolézačkách, skluzavkách a v teplých dnech ocení vodní prvek.
Vodní hrátky na suchu nabízí loď Pinta. Vše je doplněno lanovkou a dalšími houpačkami, prolézačkami a atrakcemi pro nejmenší návštěvníky. Nechybí altán s lavičkami k posezení, ani sociální zařízení. V okolí hřiště se nachází mnoho sportovního a kulturního vyžití, například zámecký park s umělou jeskyní Grottou, památná alej k hrobce rodiny Kleinů, minigolf, skatepark, nebo rybolov na rybníku Kocián.

loucna_detskypark_fotom-ark_41


S DĚTMI za zážitky na sto způsobů

Další desítky tipů na výlet s dětmi najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky. Ani zima nebo déšť vás nemusí zastavit, v případě nepříznivého počasí pro vás máme magazín PRŠÍ? Nevadí! V edici Dovolená s nápadem najdete i další tituly, tak si vyberte podle chuti.

101-2_dovolena-s-napadem-detsky-balicek-titulky

K zakoupení jsou na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, za zvýhodněnou cenu můžete pořídit dětský balíček dvou magazínů s výlety pro celou rodinu. Poštovné je u nás zdarma.

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay