Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Nový magazín Slovácko z edice Look at It! je plný skvělých tipů

 Vydejte se objevovat kraj pohostinných lidí, folklóru, nádherné přírody a lahodného vína. Nový magazín Slovácko z edice Look at It! vám přináší 84 stran naplněných skvělými tipy na úžasná místa, která jen čekají na vaši návštěvu. Nechte se inspirovat k výletu či dovolené.

Folklór na každém kroku

Folklór je se Slováckem pevně spojený a nechat jej na sebe dýchnout patří k zážitkům, na něž budete ještě dlouho vzpomínat. Jistotou je návštěva Muzea vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, kde je na více než 10 hektarech mnoho venkovských staveb i s ukázkami řemesel. Na domky s typickou bílou fasádou, modrým obrovnáním a bohatými slováckými ornamenty kolem dveří a oken však narazíte téměř v každé vesničce. Spoustu tipů, kam vyrazit za slováckým folklórem, najdete na stránkách magazínu, stejně jako podrobný program akcí.
straznice_skanzen20_97_fotom-ark

Skanzen ve Strážnici, foto:m-ARK

K nejvyhledávanějším patří slavná Jízda králů ve Vlčnově či Kunovicích, Mezinárodní folklórní festival ve Strážnici nebo Letní filmová škola v Uherském Hradišti.

Na návštěvě u vinařů

Slovácko je také kraj vyhlášený skvělým vínem. Čejkovice, Mutěnice, Polešovice, Velké Pavlovice, Bzenec a další patří mezi nejznámější vinařské obce na Moravě. S magazínem Slovácko se vydejte na návštěvu do vinařství Spielberg v Archlebově, Vinum Moravicum v Bzenci, Víno Staňkovi v Blatnici pod svatým Antonínkem, Vinařství Jakubík ve Zlechově nebo do labyrintu Sklepů Mařatice v Uherském Hradišti. A nezapomeňte vystoupat na originální rozhledny Modrých hor a obdivovat vinné sklepy v Petrově nazývané Plže.

bzenec_zamecke_vinarstvi_14_fotom-ark

Vinařství v Bzenci, foto:m-ARK

Baťův kanál, Modrá a obří okno do kraje

K největším turistickým lákadlům Slovácka patří Baťův kanál. Vodní cesta, která původně vznikla pro přepravu lignitu do světoznámého obuvnického impéria a za minulého režimu byla ponechána přírodě a zpustnutí, zažívá v posledních dekádách velký boom. Projíždět se po kanálu v lodičkách patří k neopakovatelným rodinným kratochvílím a milovníci cykloturisticky zase využívají perfektní síť stezek po březích.

 batak_cyklisti22_48_fotom-ark

Cyklostezka kolem Baťova kanálu, foto:m-ARK

S magazínem Slovácko se vydejte také do Modré, kde můžete proskleným tunelem nahlédnout do života pod hladinou rybníka a v archeoskanzenu přiočichnout k éře Velké Moravy. Pro duchovní zážitky zamiřte na vyhlášené poutní místo do Velehradu, romantici zase vyrazí na Výšinu svatého Metoděje s obřím oknem do kraje.

 

Petra Hřebíčková: Dětství v Hodoníně si závidím

Patří k našim nejpopulárnějším herečkám, přesto Petra Hřebíčková zůstává v soukromí stále dívkou z Hodonína, která potřebuje dostat hlínu do ruky a vypěstovat si vlastní rajčata. I když se před lety kvůli práci přestěhovala do Prahy, na rodný kraj nedá dopustit a stále se sem za rodinou vrací. Jaké má oblíbená místa, proč v dětství snila o vlastním kroji, kdy vzplanula láskou k divadlu a jaký má vztah k vínu, o tom všem i dalších tématech vypráví sympatická herečka v obsáhlém rozhovoru.

Magazíny Look at it! až do schránky

V letošní edici Look at It! vyšly tituly Haná, Slovácko, Pálava a Valašsko. Na magazíny můžete narazit v infocentrech dané oblasti, na letištích v Brně a Ostravě, v expresních vlacích Českých drah a na různých atraktivních místech regionů (recepce hotelů, lázní, kavárny, vinařství apod), kde jsou k dostání pro turisty zdarma.

Celou sadu magazínů ročníku 2023 si můžete objednat na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz za 199 korun včetně poštovného.

lookatit_titulky2023

OBJEDNAT MAGAZÍNY

 

V edici Dovolená s nápadem vycházejí další tematické cestovatelské magazíny s pestrou nabídkou pro všechny, kteří rádi objevují krásy Česka a střední Evropy.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay