Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Nový magazín Valašsko z edice Look at It! je na světě

Hluboké lesy horských hřbetů se střídají se zelenými loukami a roubené chalupy stejně jako před stovkami let bdí nad uchováváním lidových tradic. Valašsko je ale také vyhlášené gastronomickými lahůdkami a pracovitými lidmi. Vydejte se ho objevovat s novým magazínem Valašsko z edice Look at It!
lysa_hora_let18_64_fotom-ark

Příroda Beskyd - Lysá hora, foto: m-ark

Look at It! je název edice regionálních magazínů, které se poprvé objevily na trhu v roce 2016. Od té doby si našly spoustu příznivců, kteří každé jaro vyhlížejí nové tituly. Letos mezi nimi nechybí Valašsko, které vychází jednou za dva roky, a nejčerstvější vydání stostránkového magazínu je rozšířené také o oblasti Lašska, Těšínska a Jablunkovska.

Na kyselicu či kontrabáš

Kyselica, halušky, kontrabáš nebo třeba pohankové rizoto s červenou řepou a kozím sýrem. Tradiční jídla Valašska můžete ochutnat na mnoha místech a jedním z nich je Hospoda U Janíka na Horečkách nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Do krásného prostředí typické roubenky chodí vděční strávníci už od roku 1873 a dnes vás tu obslouží už třetí generace původních majitelů. Tedy přesněji majitelek, vládnou tady totiž čtyři sestry. Dvě z nich v obsáhlém rozhovoru vyprávějí o životě na Horečkách a chutích návštěvníků, jimž vyvařují. A stejně jako kdysi spoléhají na místní dodavatele od řezníka přes mléčné výrobky z farmy až po domácí chléb.

To pravé Valašsko

Rodinným stříbrem valašské gastronomie je nepochybně frgál, tenký kulatý koláč obřích rozměrů plněný povidly, tvarohem i mnoha jinými příchutěmi. Snad všechny z nich můžete ochutnat ve vyhlášeném Cyrilově pekařství v Hrachovci u Valašského Meziříčí, kde jsou do výroby frgálů beznadějně zamilovaní. Na výlet proti toku času vás vezme Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina patří k oblíbeným výletním cílům rodin s dětmi. Žije to zde ale po celý rok, proto se před návštěvou vyplatí sledovat program lidových slavností, řemesel i pokrmů.

 frgaly_47_fotom-ark

Tradiční frgály, foto: m-ARK

Lašsko a Těšínsko

Vyjdete se do Lašské brány Beskyd s dechberoucími pohledy do krajiny, tajemnými příběhy hradních zřícenin, příběhy lidského umu a slavných rodáků. Čeká tu na vás pohádkový Štramberk s typickou Trúbou a chutnými oušky, Kopřivnice spojená s automobily Tatra, historický Příbor a hudbou protkané Hukvaldy.

 hukvaldy_let19_18_fotom-ark

Hukvaldy, foto: m-ARK

Těšínskem se dějiny převalovaly tam a zase zpět, připomíná je nové Muzeum trojmezí, které sídlí v památkově chráněném Knížecím domě v Jablunkově. Největším lákadlem je rozsáhlá expozice o přírodě a lidech žijících na rozhraní tří států.

To vše, a ještě mnohem víc najdete na stránkách magazínu Valašsko.

Magazíny Look at it! až do schránky

V letošní edici Look at It! vyšly tituly Haná, Slovácko, Pálava a Valašsko. Na magazíny můžete narazit v infocentrech dané oblasti, na letištích v Brně a Ostravě, v expresních vlacích Českých drah a na různých atraktivních místech regionů (recepce hotelů, lázní, kavárny, vinařství apod), kde jsou k dostání pro turisty zdarma.

Celou sadu magazínů ročníku 2023 si můžete objednat na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz za 199 korun včetně poštovného.

lookatit_titulky2023

OBJEDNAT MAGAZÍNY

 

V edici Dovolená s nápadem vycházejí další tematické cestovatelské magazíny s pestrou nabídkou pro všechny, kteří rádi objevují krásy Česka a střední Evropy.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay