Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Areál Kouty - ideální místo pro vaši dovolenou

Horní nádrž Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně v srdci Jeseníků platí za jeden z divů České republiky. I když se nachází ve výšce 1300 metrů nad mořem, díky sedačkové lanovce je pohodlně dosažitelná i pro rodiny s dětmi. Možností je tu však mnohem víc. „Koloběžky, bikepark, Balanc park nebo třeba současný boom v podobě projížďky na elektrokolech,“ vyjmenovává ředitel areálu Kouty Petr Marek.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Jaké je v Koutech největší lákadlo?

Oblíbený kratší výlet je u nás výjezd lanovkou a od horní nádrže Přečerpávací vodní elektrárny sjet dolů na koloběžce. To je naše vlajková loď a nejžádanější služba. Od horní stanice lanovky se také dá jít po červené značce příjemnou zhruba čtyřkilometrovou procházkou do mírného kopce a přijít k horní nádrži z druhé strany.

Je sjezd na koloběžce omezený věkem?

Se sedmnácti kilometry jde sice o nejdelší sjezd na koloběžce v České republice, ale určený je téměř všem. Od menších dětí, které se vezou na zádech v nějaké sedačce, přes ty trochu větší, jež už mohou jet samy na menších koloběžkách, až po deseti, dvanáctileté a starší, které jedou na koloběžkách standardní velikosti. Mladá generace vyhledává i bikepark, ale to není tak masová záležitost, protože sjezdy mají různou obtížnost. I ty nejsnazší však vyžadují alespoň základní dovednosti jízdy v terénu.

Jaké další možnosti vyžití mají rodiny s malými dětmi?

U horní stanice lanovky je pro ně dva a půl kilometru dlouhá naučná stezka, která vede na vyhlídku Rysí skála s nádherným výhledem, zase trochu odlišným, než jaký je od horní nádrže. A i pro nejmenší je to schůdné, vyjedou nahoru lanovkou, obejdou tři kilometry, dají si něco dobrého, posedí na terase a sjedou lanovkou zase dolů.

Co ještě Kouty nad Desnou nabízejí?

Například exkurzi do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, to je žádaná služba segmentu rodin s dětmi, možná ještě častěji prarodičů s vnoučaty, které nejsou tak zaměřené na sport. I zde je častá kombinace s jízdou lanovkou nahoru a procházkou, popřípadě využijí letní kyvadlovou dopravu od horní stanice lanovky na horní nádrž například na cestu tam a zpět jdou pěšky po červené turistické trase.

Jaké máte novinky z poslední doby?

Otevřeli jsme Balanc park Kouty, což je soustava cvičebních prvků, trampolín a velké věže. Její součástí je systém skluzavek a různě napnutých sítí fungujících jako trampolíny. Velký boom zažívají v naší půjčovně elektrokola. Rodina si je půjčí, vyjede s nimi lanovkou a vyrazí na různé cyklistické trasy a traily. A odpoledne je zase vrátí dole na náměstí v našem areálu.

Více tipů a cílů v Jeseníkách nejen pro rodiny najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky, který je v prodeji ve stáncích PNS či zde na eshopu za cenu 99 korun, včetně poštovného. A léto je vyřešené.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay