Areál Kouty - ideální místo pro vaši dovolenou

Horní nádrž Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně v srdci Jeseníků platí za jeden z divů České republiky. I když se nachází ve výšce 1300 metrů nad mořem, díky sedačkové lanovce je pohodlně dosažitelná i pro rodiny s dětmi. Možností je tu však mnohem víc. „Koloběžky, bikepark, Balanc park nebo třeba současný boom v podobě projížďky na elektrokolech,“ vyjmenovává ředitel areálu Kouty Petr Marek.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Jaké je v Koutech největší lákadlo?

Oblíbený kratší výlet je u nás výjezd lanovkou a od horní nádrže Přečerpávací vodní elektrárny sjet dolů na koloběžce. To je naše vlajková loď a nejžádanější služba. Od horní stanice lanovky se také dá jít po červené značce příjemnou zhruba čtyřkilometrovou procházkou do mírného kopce a přijít k horní nádrži z druhé strany.

Je sjezd na koloběžce omezený věkem?

Se sedmnácti kilometry jde sice o nejdelší sjezd na koloběžce v České republice, ale určený je téměř všem. Od menších dětí, které se vezou na zádech v nějaké sedačce, přes ty trochu větší, jež už mohou jet samy na menších koloběžkách, až po deseti, dvanáctileté a starší, které jedou na koloběžkách standardní velikosti. Mladá generace vyhledává i bikepark, ale to není tak masová záležitost, protože sjezdy mají různou obtížnost. I ty nejsnazší však vyžadují alespoň základní dovednosti jízdy v terénu.

Jaké další možnosti vyžití mají rodiny s malými dětmi?

U horní stanice lanovky je pro ně dva a půl kilometru dlouhá naučná stezka, která vede na vyhlídku Rysí skála s nádherným výhledem, zase trochu odlišným, než jaký je od horní nádrže. A i pro nejmenší je to schůdné, vyjedou nahoru lanovkou, obejdou tři kilometry, dají si něco dobrého, posedí na terase a sjedou lanovkou zase dolů.

Co ještě Kouty nad Desnou nabízejí?

Například exkurzi do Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, to je žádaná služba segmentu rodin s dětmi, možná ještě častěji prarodičů s vnoučaty, které nejsou tak zaměřené na sport. I zde je častá kombinace s jízdou lanovkou nahoru a procházkou, popřípadě využijí letní kyvadlovou dopravu od horní stanice lanovky na horní nádrž například na cestu tam a zpět jdou pěšky po červené turistické trase.

Jaké máte novinky z poslední doby?

Otevřeli jsme Balanc park Kouty, což je soustava cvičebních prvků, trampolín a velké věže. Její součástí je systém skluzavek a různě napnutých sítí fungujících jako trampolíny. Velký boom zažívají v naší půjčovně elektrokola. Rodina si je půjčí, vyjede s nimi lanovkou a vyrazí na různé cyklistické trasy a traily. A odpoledne je zase vrátí dole na náměstí v našem areálu.

Více tipů a cílů v Jeseníkách nejen pro rodiny najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky, který je v prodeji ve stáncích PNS či zde na eshopu za cenu 99 korun, včetně poštovného. A léto je vyřešené.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Pravidla soutěže | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení