Skanzen Modrá, zábava na celý den

Krásná příroda Chřibů a srdeční lidé s vášní tvořit pro ostatní. To je Slovácko, kam stačí přijet jednou a budete se vracet celý život. Jako třeba do Skanzenu Modrá, kde snadno strávíte celý den a ani si nevšimnete, jak rychle utekl.

Unikátní expozice Živá Voda

Živá voda - Skanzen ModráTěžké radit, kde objevování v Modré začít, ale většina návštěvníků jako první zamíří do expozice Živá voda. Přitahuje je unikátní prosklený tunel, kterým sestoupíte pod hladinu rybníka. Je to vskutku výjimečný zážitek, když jen kousek od vás plují vyzy velké, největší sladkovodní ryby světa. A s nimi i další typičtí obyvatelé našich vod sumci, líni, candáti a další. Ve venkovní části se rybník mění v přírodní brouzdaliště, takže boty dolů a vyhrnout nohavice.

Od rybníčku vede dřevěná lávka nad výběh praturů, původních obyvatel zdejší krajiny, kteří se sem před pár lety vrátili a založili chovné stádo. V sousedství je velké dřevěné bludiště s prolézačkami a malou rozhlednou, kde děti vybijí nahromaděnou energii, zatímco dospělí si mohou dopřát šálek dobrá kávy nebo pohárek vína v sousedním hotelu.

Zpátky do období Velké Moravy

Odtud je to už jen pár kroků do Archeoskanzenu, který přibližuje, jak zde žili lidé v 9. století. Období Velké Moravy si tu vyzkoušíte na vlastní kůži, nejen návštěvou typických obydlí, ale třeba i lukostřelbou, mletím obilí na žernovu nebo psaním hlaholice do voskových tabulek. Archeoskanzen Modrá

Z dalších atrakcí je tu napodobenina velkomoravského kostelíka nebo největší terárium na Moravě. Dospělí ocení návštěvu Centra slováckých tradic, které vyzdvihuje bohatou tradici pálení ovoce a vinařství s desítkami druhů pálenek a více než stovkou vín, která z většiny pocházejí od místních vinařů.

Na Slovácku je spousta dalších možností vyžití. Hrad Buchlov a zámek Buchlovice, unikátní Kovozoo ve Starém Městě nebo Letecké muzeum v Kunovicích je jen část tipů, které najdete v novém magazínu S DĚTMI za zážitky z edice Dovolená s nápadem. Zakoupit ho můžete ve vybraných trafikách nebo na eshopu za jednotnou cenu 99 korun, včetně poštovného.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay