Na návštěvě v Beskydském nebi

Beskydy můžete objevovat na spoustu způsobů a každý bude mít něco do sebe. Pustevny, Radhošť, Lysá hora nebo Rožnov pod Radhoštěm jsou místa, o kterých alespoň jednou slyšel snad  úplně každý. Ale největší Chráněná krajinná oblast u nás má i spoustu dalších lákadel. Pro děti jako stvořená je naučná stezka Beskydské nebe. 

Život v korunách stromů

Najdete ji nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm a jejím největším tahákem je visutý dřevěný chodník nazvaný Život v korunách stromů. Je dlouhý 85 metrů a v nejexponovanějším místě vás zavede do šestnáctimetrové výšky. Po cestě má šest zastavení, která přibližují místní zvířecí obyvatele. Jen ptáků tu ornitologové nedávno napočítali 55 druhů, takže se seznámíte se životem sov nebo s orlem skalním, který v Beskydech v posledních dekádách znovu nalézá domov. Na obřím modelu jeho hnízda snáze pochopíte velkolepé rozměry tohoto krále naší oblohy.

Procházku s děti si můžete zpestřit vyplňováním pracovních listů, které jsou ke stažení na stránkách Frenštátu pod Radhoštěm nebo se na ně zeptejte ve zdejším informačním centru. Z naučné stezky zaujme nejmenší také amfiteátr se siluetami dravců a zvonička Strážkyně Beskyd, u které je Bosý chodníček s oblázky či kůrou stromů. Celý okruh na Horečkách měří tři kilometry, což zvládne každý malý turista.

Zkratka po stopách Jiřího Rašky

Pokud vyrážíte s menšími dětmi, zvolte si jako výchozí bod parkoviště u skokanských můstků. Kromě zkrácení trasy si tu také připomenete krásný příběh Jiřího Rašky a jeho první zlaté medaile pro Československo ze zimní olympiády a při stoupání po značce kolem můstku a zdolávání 428 schodů vás doprovodí kvíz lvíčka Fittyho, maskota frenštátských skokanů.

V blízkém okolí je ale atrakcí mnohem více. Lanový park Tarzánie, krásná rozhledna Velký Javorník nebo malebný Štramberk s kamennou Trúbou a svou vyhlášenou pochoutkou. Podrobnosti i s dalšími tipy a cíli se dozvíte v novém magazínu S DĚTMI za zážitky edice Dovolená s nápadem, který je právě v prodeji ve dvou tisících trafikách po celé republice nebo zde na eshopu za stejnou cenu 99 korun včetně poštovného.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay