Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Čejkovice - kraj s vůni bylinek

Spousta slunce, bohaté tradice a nekonečné vinohrady. Na Hodonínsku narazíte na každém kroku na vynikající víno, v Čejkovicích vás ale přesvědčí, že tu umějí vyrábět i jiný vyhlášený nápoj. Sonnentor je známý svými biočaji a říká se, že i když cestu neznáte, neomylně vás do něj zavede vůně bylinek, která se line vůkol. A krom toho je to také dobrý tip na rodinný výlet.

Sonnentor

V návštěvnickém centru Bylinkový ráj se mohou děti proběhnout po louce, sednout si na starý traktor nebo se uvelebit v houpací síti. V zahradě Svaté Hildegardy se poutavou formou dozvíte zajímavosti ze světa léčivých rostlin a jaká vede cesta od semínka až k čajovému sáčku. Dětské tlapky zajásají na bosém chodníčku a jejich malí majitelé zase u bylinkového pexesa či při zalévání záhonků konvičkami, které tu mají pro tento účel připravené.

S většími dětmi můžete vyrazit na hodinovou exkurzi. Nejen, že uvidíte různé fáze výroby bylinkových čajů bez přidaných aromat a barviv, ale společnost Sonnentor funguje v souladu s ekologií a trvale udržitelným rozvojem nejen přírodních zdrojů, ale i těch lidských podle motta Tady roste radost. Prohlídku zakončete ideálně nad šálkem některého z místních produktů a zákuskem od místní cukrářky v salónu Čas na čaj nebo na Vyhlídce na výsluní.

Rozhledna Vyšicko

Výlet můžete spojit s procházkou na rozhlednu Vyšicko otevřenou v roce 2018, ze sousedních Mutěnic je to kousek. Po cestě si nenechte ujít Mutěnské búdy, velkou kolonii vinařských sklípků. Pokud budete mít štěstí, ochutnáte pohárek z místní produkce.

Okolí ale nabízí různých výletních cílů a atrakcí mnohem víc – zoo v Hodoníně, jízdu na šlapacích drezínách v Ratíškovicích nebo třeba skanzen ve Strážnici. Jejich přehled i s podrobnostmi najdete v novém magazínu S DĚTMI za zážitky z edice Dovolená s nápadem, který je k dostání ve vybraných trafikách a také na eshopu za jednotnou cenu 99 korun včetně poštovného.

Sledujte Dovolenou s nápadem také na Facebooku a Instagramu, kde každý týden přidáváme nové tipy a nápady pro vaše výlety plné zážitků.

Foto: Archiv Sonnentor a m-ARK

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay