Čejkovice - kraj s vůni bylinek

Spousta slunce, bohaté tradice a nekonečné vinohrady. Na Hodonínsku narazíte na každém kroku na vynikající víno, v Čejkovicích vás ale přesvědčí, že tu umějí vyrábět i jiný vyhlášený nápoj. Sonnentor je známý svými biočaji a říká se, že i když cestu neznáte, neomylně vás do něj zavede vůně bylinek, která se line vůkol. A krom toho je to také dobrý tip na rodinný výlet.

Sonnentor

V návštěvnickém centru Bylinkový ráj se mohou děti proběhnout po louce, sednout si na starý traktor nebo se uvelebit v houpací síti. V zahradě Svaté Hildegardy se poutavou formou dozvíte zajímavosti ze světa léčivých rostlin a jaká vede cesta od semínka až k čajovému sáčku. Dětské tlapky zajásají na bosém chodníčku a jejich malí majitelé zase u bylinkového pexesa či při zalévání záhonků konvičkami, které tu mají pro tento účel připravené.

S většími dětmi můžete vyrazit na hodinovou exkurzi. Nejen, že uvidíte různé fáze výroby bylinkových čajů bez přidaných aromat a barviv, ale společnost Sonnentor funguje v souladu s ekologií a trvale udržitelným rozvojem nejen přírodních zdrojů, ale i těch lidských podle motta Tady roste radost. Prohlídku zakončete ideálně nad šálkem některého z místních produktů a zákuskem od místní cukrářky v salónu Čas na čaj nebo na Vyhlídce na výsluní.

Rozhledna Vyšicko

Výlet můžete spojit s procházkou na rozhlednu Vyšicko otevřenou v roce 2018, ze sousedních Mutěnic je to kousek. Po cestě si nenechte ujít Mutěnské búdy, velkou kolonii vinařských sklípků. Pokud budete mít štěstí, ochutnáte pohárek z místní produkce.

Okolí ale nabízí různých výletních cílů a atrakcí mnohem víc – zoo v Hodoníně, jízdu na šlapacích drezínách v Ratíškovicích nebo třeba skanzen ve Strážnici. Jejich přehled i s podrobnostmi najdete v novém magazínu S DĚTMI za zážitky z edice Dovolená s nápadem, který je k dostání ve vybraných trafikách a také na eshopu za jednotnou cenu 99 korun včetně poštovného.

Sledujte Dovolenou s nápadem také na Facebooku a Instagramu, kde každý týden přidáváme nové tipy a nápady pro vaše výlety plné zážitků.

Foto: Archiv Sonnentor a m-ARK

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Pravidla soutěže | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení