Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

DinoPark, úžasná cesta do druhohor

Hledáte-li, jaký výlet s dětmi u vás doma zaručeně způsobí radost, už nemusíte. DinoPark je zásah na jistotu. A je jedno, jestli jste už některý z nich dříve navštívili, každý je totiž jiný. Co však mají společné, všechny jsou výborný cíl pro rodiny se školáky a předškoláky. Jen ti nejmenší se mohou občas trochu bát.

 Brachiosaurus, Triceratops nebo Tyrannosaurus rex. Kdo by se nelekl obrovitých pradávných obyvatel naší planety, když jsou tak věrně vytvoření a některé modely se hýbají nebo vydávají zvuky. Na maximální věrnosti podoby vycházející z vědeckých poznatků si v DinoParcích dávají velmi záležet, a protože jsou ještěři ideálně zakomponovaní do okolní krajiny, je výsledný efekt velice působivý.

Foto: 5x m-ARK, 4x Dinopark

DinoParky u nás najdeme v Plzni, Liberci, Ostravě, Praze a Vyškově, dva stejné byste však hledali marně. Naopak se snadno může stát, že po prohlídce kteréhokoliv z nich, budou vaše děti chtít vyrazit i do těch ostatních. A není divu, kromě zážitků z prohlídky totiž v každém z nich narazíte i na místa ke hraní a možnosti k občerstvení.

DinoPark Vyškov v místech pramenů

Mezi nejoblíbenější ze všech patří DinoPark Vyškov a příčiny lze hledat v zajímavě členitém terénu, který vám jednotlivé scény s modely odkrývá postupně jako překvapení. Kdysi tu bývaly venkovní lázně, které využívaly pramenů z artézských studní, občas se tak zde voda objeví i dnes a naplní jezírko Diplodoca. Součástí návštěvy je promítání krátkého 4D filmu, děti se také mohou vžít do kůže archeologů na paleontologickém hřišti. Kdo netrpí závratí, může si za nevelký příplatek dopřát projížďku na Dinobiku, což je visutá lanová dráha, po níž šlapete ve speciálním jednomístném samohybu.

Jízda DinoExpressem

Nejrozlehlejší ze všech je DinoPark Ostrava, který leží kus za městem v zajímavé přírodě, jež areál dělí na dvě části. Hned na první pohled vás zaujme dvanáct metrů vysokou aktivní sopkou. Kromě propracovaných a nazvučených scén s robotickými dinosaury vás čeká návštěva 3D kina nebo jízda DinoExpressem do míst, kam byste se pěšky mohli bát. Nechybí tu paleontologické hřiště se zakopanou prehistorickou kostrou, prolézačky, lanovka nebo minizoo. Ztratit se můžete v bludišti.

Příjemný výlet s dětmi zažijete v DinoPark Plzeň, který leží v krásném lesoparku nad zoologickou zahradou. Brachiosaurus vás vezme na vyhlídku na centrum města, uvidíte tu jezírko s vodopádem nebo obrovitý model Apatosaura, který pojme celou mateřskou školku.

Dinosauři ukrytí mezi obchody

Liberci je DinoPark součástí nákupního centra, takže je otevřený celoročně a díky tomu, že je pod střechou, tu nemusíte čelit dešti ani letním vedrům. Místo toho na vás čeká mlha stoupající z pravěké bažiny a kolem sedmdesáti věrně vyobrazených tvorů, kteří žili na naší planetě v druhohorách. Prohlédnete si také krátký tematický film ve 3D kině, pohrajete si na paleontologickém hřišti a k procházce po DinoTreku budete potřebovat i špetku odvahy.

Také DinoPark Praha je spojený s nákupním centrem, v tomto případě však má své místo na střeše Galerie Harfa.

S DĚTMI za zážitky na sto způsobů

Další desítky tipů na výlet s dětmi najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky. Ani zima nebo déšť vás nemusí zastavit, v případě nepříznivého počasí pro vás máme magazín PRŠÍ? Nevadí! V edici Dovolená s nápadem najdete i další tituly, tak si vyberte podle chuti.

101-2_dovolena-s-napadem-detsky-balicek-titulky

K zakoupení jsou na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, za zvýhodněnou cenu můžete pořídit dětský balíček dvou magazínů s výlety pro celou rodinu. Poštovné je u nás zdarma.

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay