Termály Losiny, ráj malých vodníčků

Laa an der Thaya, Gmünd či Therme Kaprun? Kdepak, za koupáním v termální vodě už našinec nemusí vyrážet na dlouhé cesty za hranice. Od roku 2015 funguje Termální park ve Velkých Losinách, na české poměry unikátní areál s devíti bazény naplněnými léčivou minerální vodou z místních pramenů. Ideální cíl pro výlet s dětmi.

 Termály Losiny: Foto: www.lookatit.cz

Procházet se lázeňským parkem ve Velkých Losinách ještě před deseti lety, dorazili byste k nenápadnému a trochu omšelému koupališti. Teď však na stejném místě stojí komplex termálních bazénů, jaký nemá v České republice konkurenci. Díky tomu získaly Jeseníky obrovský tahák a návštěvníci zase atrakci, kterou si užívají celý rok. „Je-li vám v létě teplo a chcete se zchladit, jsou tady pro vás termály. A je-li vám v létě chladno, chcete k teplé vodě, a pak jsou tady pro vás termály,“  usmívá se provozní ředitel termálních lázní David Křepský.

Teplota vody: až 36 stupňů

Lázeňství má ve Velkých Losinách hluboké kořeny sahající až do 16. století, kdy tu Jan ze Žerotína nechal postavit první dřevěný pavilon. Dnes ho tu bývalého majitele panství připomíná jeden z pěti pramenů s termální vodou, které se čerpají z hloubky 1200 metrů. Právě ten nejteplejší se jmenuje Žerotín a napájí léčivou sirnou vodou o teplotě 36 stupňů všechny bazény. Termály Losiny jich mají celkem devět různých tvarů i velikostí, pět vnitřních a čtyři venkovní, a mírně se liší také teplotou vody.

Výlet s dětmi všeho věku

Vedle aktivního bazénu určeného pro plavce a milovníky cvičení je zde také relaxační s perličkovými lehátky i hydromasážními tryskami, panoramatický i nejteplejší termální. Své bazény s tobogánem, skluzavkou i dalšími atrakcemi mají i děti. A když si vody užijí dosyta, je tu ještě hrací koutek Termíkův dětský svět a hřiště. Tak vypadá ráj malých vodníčků. Rodiny, které touží strávit v termálním parku celý den, si mohou pronajmout některý z denních apartmánů, aby měli ti nejmenší klid na odpočinek a dočerpání sil.

Termály Losiny jako doplněk hor

Pobyt v termálním parku si lze zpříjemnit i saunováním, osvědčeném prostředku pro posílení imunity. Nabízí se tradiční finská sauna, parní, či solná s detoxikačním účinkem. Návštěvníci si mohou předem objednat i masáž po náročném výletu v horách. I proto sem jezdí rádi. „Vnímám spoustu klientů, kteří přijíždějí hlavně kvůli našemu Therme parku, ale pak jsou tu také rodiny s dětmi, které přijedou do Jeseníků a berou nás jako výborný doplněk k chození po horách a ježdění na kolech. Minimálně jeden až dva dny si pak užijí u nás, u teplé vody,“ těší Davida Křepského.

S DĚTMI za zážitky na sto způsobů
TIULKA

Další desítky tipů na výlet s dětmi najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky. Ani zima nebo déšť vás nemusí zastavit, v případě nepříznivého počasí pro vás máme magazín PRŠÍ? Nevadí! V edici Dovolená s nápadem najdete i další tituly, tak si vyberte podle chuti.

K zakoupení jsou na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, za zvýhodněnou cenu můžete pořídit dětský balíček dvou magazínů s výlety pro celou rodinu. Poštovné je u nás zdarma.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay