Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Jurkovičova rozhledna - rozhledna jako z pohádky

Doporučovat výlet na Pustevny s jejich všemi lákadly, k nimž navíc v posledních letech přibývají další, by bylo asi podobné, jako vyjmenovávat hlavní pražské památky. Za návštěvu jistě stojí, ale k tomu nepotřebujete naše doporučení. Jestli vám však učarovaly Maměnka s Libušínem, ikonické pustevenské útulny Dušana Jurkoviče, vypravte se do Rožnova pod Radhoštěm. Slovenský architekt tu má svou kouzelnou rozhlednu.

Jurkovičova rozhledna

Ač se rozhledna jmenuje Jurkovičova, on sám ji stát nikdy neviděl. Jeho návrh z roku 1896 počítal, že bude stát na kopci Brdo u Valašského Meziříčí, jenže se stavbou se nikdy nezačalo. Až v roce 2010 se podařilo myšlenku oprášit a Rožnovští pro ni našli místo nedaleko skanzenu. Díky tomu je v ideálním dosahu i nejmenších turistů, kteří musí ujít z parkoviště jen asi kilometr po zelené značce, samozřejmě do mírného kopce. Stojí to ale rozhodně za to.

Samotná rozhledna vypadá trochu jako stavba z pohádky. Na kamenné základně je roubená chaloupka a z ní se tyčí osmistěnná věž, která má každé patro jiné a hraje nejrůznějšími barvami. Až se dosyta vynadíváte, nezapomeňte na ni vystoupat, vyhlídkovou plošinu má téměř devatenáct metrů vysoko. Jen si dopředu zkontrolujte otvírací hodiny a počítejte s nevysokým vstupným.Gibon park

Výlet si můžete spojit s návštěvou Valašského muzea v přírodě, blízkého Gibon parku s lanovým centrem, které má překážky i pro nejmenší a také různé další atrakce. V sousedství je navíc koupaliště.

Různých cílů a atrakcí je však v blízkém okolí celá řada, i včetně pustevenských lákadel se jim podrobně věnuje nový magazín S DĚTMI za zážitky z edice Dovolená s nápadem, který je v prodeji od 9. června ve dvou tisících trafikách po celé České republice. Nebo nemusíte nikam chodit a objednat si ho zde na eshopu za stejnou cenu 99 korun včetně poštovného.

Sledujte Dovolenou s nápadem také na Facebooku a Instagramu, kde každý týden přidáváme nové tipy a nápady pro vaše výlety plné zážitků.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay