Když PRŠÍ a je škaredě, vyrazte s dětmi ZKOUMAT erupce slunce NEBO řídit teplárnu!

Unikátní technologie NASA jen na 10-ti místech v Evropě, jedním z nich je Třebíč!

Alternátor Třebíč

Na kraji Třebíče v ekotechnickém centru Alternátor najdete unikátní zařízení, které vyvinula NASA a její Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA).  Evropě je jich celkem deset, z toho dvě najdete v Česku.

Exponát Science on a Sphere nebo chcete-li Věda na kouli je exponát kde na ocelových lanech uprostřed místnosti je zavěšená dvoumetrová koule, na niž promítají obraz čtyři projektory. Díky tomu můžete pozorovat erupce na slunci nebo zkoumat planety naší sluneční soustavy.  Systém je zároveň napojený na údaje NASA, takže si můžete promítnout například data o oblačnosti nebo zemětřeseních za poslední měsíc se čtyřhodinovým zpožděním. 

„Je kouzelné vidět úžas dětí a jejich první dojmy. Hodně je baví, že si samy mohou projekci ovládat přes dotykový panel a pouštět si na kouli i tématické filmy o vesmíru i planetě Zemi. Dá se tu strávit spousta času a komu by to nestačilo, může přijít na pravidelné sobotní komentované projekce v 11 a 15 hodin,“ láká Eva Veškrnová z centra Alternátor.

Centrum, které se zaměřujeme se na obnovitelné zdroje přitahuje spoustou dalších lákadel. Děti se tu např. dozvědí, jak se dostane elektřina z elektrárny až domů a velmi oblíbená je interaktivní hra, při které si vyzkoušíte, jak řídit teplárnu. Alternátor - Ekotechnické centrum Třebíč

Podrobnosti, se spoustou dalších nápadů, kam s dětmi, když prší a je škaredě najdete v novém magazínu PRŠÍ, NEVADÍ! cestovatelské edice DOVOLENÁ s NÁPADEM, který právě vyšel!

Magazín zahrnuje všechny kraje ČR a nabídka je rozmanitá od unikátních vědecko-zábavních center přes muzea se zážitkovými programy, osvědčené akvaparky, jeskyně nebo staré důlní štoly, kde se možná budete i trochu bát. To vše s krásnými fotkami i tipy na některé z vyhlášených cukráren najdete na 100 stránkách nového magazínu PRŠÍ, NEVADÍ! 

Cestovatelská edice DOVOLENÁ s NÁPADEM je nový projekt na českém trhu, který si klade za cíl nabídnout v bezbřehém on-line světě všem zájemcům o cestování ověřené atraktivní programy a ušetřit jim tak spoustu času s přípravou jejich cesty. Každý magazín připravuje tým profesionálů s detailní znalostí prostředí a výsledkem je pestrá nabídka cestovatelských témat od cykloturistiky přes zážitkovou gastronomii, unikátní parky nebo vyhlášené galerie a kavárny!

Další podrobnosti najedete na www.dovolenasnapadem.cz, kde si můžete také magazíny zakoupit. 

RNDr. Ivan Marek

Vydavatel  

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay