Kroměříž - Hanácké Atény plné zábavy pro malé i velké

Do Atén je cesta daleká, a tak je lepší zavítat do jejich menší a roztomilejší hanácké varianty. Pokud tápete, tak přízvisko řecké metropole se pro bohatou historii a architekturu připisuje Kroměříži. Nenabízí však jen památky zapsané do světového dědictví UNESCO, ale spolu s nimi i dostatek vyžití pro rodiny s dětmi.

Objevtujte Kroměříž díky zábavným aplikacím pro děti

Návštěvu a prohlídku rozhlehlé Podzámecké zahrady si můžete dopřát z turistického vláčku, což je hlavně pro nejmenší vítaná atrakce. A až prozkoumáte 64hektarový krajinářský park, zastavte se na jeho kraji v zoo koutku. Pro větší děti bude patrně lepší zábava objevovat Kroměříž s pomocí moderních technologií. Do chytrého telefonu si zdarma stáhněte aplikaci Skryté příběhy a zahrajte si geolokační hru Ztráta architekta Archeho, při níž budete hledat ztracené plány kroměřížských zahrad.

Na stejném principu funguje další hra Kde je Giovanni? z aplikace Geofun, která vás však provede nejen Podzámeckou zahradou, ale netradičním způsobem se seznámíte s památkami Kroměříže. Přenese vás do období po třicetileté válce a budete hledat architekta Giovanniho Pietro Tencallu, abyste zpustošené město znovu vybudovali. Není to žádná smyšlená pohádka, přesně takto vznikla na bažinaté půdě unikátní Květná zahrada dokonalých geometrických tvarů.

Květná zahrada a další kroměřížská lákadla

Tento skvost si také nenechte ujít, zvlášť když je tu bludiště ze živého plotu, kde se děti dobře zabaví, a v rotundě se seznámí s Foucaltovým kyvadlem. Jen počítejte s tím, že přístup do Květné zahrady i do rotundy je zpoplatněný.

V Hanáckých Aténách je k vidění také Arcibiskupský zámek, Zrcadlové bludiště nebo velký zábavní park Dětský svět. Za horkých dní vás osvěží letní koupaliště Bajda nebo plavba na výletní lodi. Dalších lákadla a tipy podrobně popisuje nejen zde, ale celkem v patnácti lokalitách od Vysočiny až po Slezsko nový magazín S DĚTMI za zážitky, který zakoupíte ve dvou tisících trafikách po celé České republice nebo zde na eshopu za stejnou cenu 99 korun včetně poštovného.

Roviny kolem Kroměříže jsou také ideální pro vyjížďky na kolech, ověřené trasy najdete v magazínu CYKLOvýlety z edice Dovolená s nápadem, který jsou v prodeji na stejných místech.

Více tipů a cílů na Kroměřížsku nejen pro rodiny najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky, který je v prodeji ve stáncích PNS či zde na eshopu za cenu 99 korun, včetně poštovného. A léto je vyřešené. 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay