Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Magazín Unikátní PARKY a zahrady jsme pokřtili na kouzelném zámku Lednice

 V kulisách palem a tropických rostlin vyhlášeného skleníku na zámku Lednice byl slavnostně pokřtěn magazín Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy z edice Dovolená s nápadem. Mnoho spokojených čtenářů popřála novince dvojice kmotrů – kastelánka Lednice Ivana Holásková a zahradní architekt Přemysl Krejčiřík.

krest (1)

Volba kmotrů měla své opodstatnění. Přemysl Krejčiřík a Ateliér Krejčiříkovi, který vede s manželkou Kamilou, je podepsaný například pod obnovou Květné zahrady v Kroměříži, Vrchnostenské zahrady na Pernštejně, bylinkové zahrady na Kuksu a mnoha dalších. A u myšlenky vytvořit magazín Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy byl od samého počátku. „Jsem nadšený, že se podařilo ideu dotáhnout až do konce a můžeme tento krásný magazín poslat do světa. Jsem přesvědčený, že bude mít spoustu vděčných čtenářů a zároveň ho bude mít v knihovně i každý zahradní a krajinářský architekt,“ prohlásil Přemysl Krejčiřík při slavnostní chvíli v palmovém skleníku.

Objevujte krásné parky a zahrady

Volba místa nebyla náhodná, vždyť celý Lednicko-valtický areál je světový unikát a od roku 1996 je zapsaný v UNESCO. Dočíst se o něm můžete i v magazínu Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy. V prodeji je kromě jiných míst také právě na zámku v Lednici, který se z ruiny pozvedl mezi nejzářivější skvosty jižní Moravy během více než 40letého působení kastelánky Ivany Holáskové. „Magazín se moc povedl a přeji mu mnoho nadšených čtenářů, kteří se vydají objevovat krásné parky a zahrady po celém Česku. A doufám, že při svých cestách zamíří i do Lednice,“ usmívá se Ivana Holásková, kastelánka zámku Lednice.

lednice_zamek_let20_65_fotom-ark_DxO (1)

Lednicko-valtický areál, foto: m-ARK

Obliba zahradní turistiky strmě roste

Na zdar a úspěch magazínu připil také majitel vydavatelství Ivan Marek. „Držet v ruce nový magazín je pro nás pokaždé ohromná radost, která se nikdy neomrzí. S titulem Unikátní PARKY a zahrady zaplňujeme volné místo na trhu, protože nic podobného dosud nevyšlo. Přitom obliba zahradní turistiky strmě roste a následuje trendy, které známe například z Rakouska. Přírodu potřebujeme k životu, milujeme ji a víme, že je nádherné strávit den procházkami v důmyslně založeném parku nebo krásné francouzské zahradě. V našem magazínu jich najdete desítky. A ti, kteří to dosud neví, to nyní mají šanci zjistit,“ věří Ivan Marek.

Dopřejte si Dovolenou s nápadem

Více tipů na výlety za zelenými parky, unikátními zahradami naleznete v novém magazínu Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy. 

montaz_DSN_ZAH23

100 stran poutavých příběhů, bohaté historie i atraktivní současnosti vás zlákají k návštěvě nejkrásnějších zelených oáz ve Střední Evropě.

Doprava je zdarma!

 

KOUPIT MAGAZÍN

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay