Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky

Lednické rybníky

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je jednou z nejstarších rybničních soustav na Moravě a zřejmě nejvýznamnější ornitologickou lokalitou v republice. Až zavítáte do Lednicko-valtického areálu, rozhodně ji navštivte.

Na kole okolo Lednických rybníků

Soustava rybníků uprostřed Lednicko-valtického areálu byla vybudována v 15. století jako nádrže pro chov ryb. Dnes je tato přírodní rezervace i jednou z nejvýznamnějších ornitologických lokalit u nás. Tvoří ji největší moravský rybník Nesyt s více než třemi sty hektary vodní plochy a dále Hlohovecký, Prostřední a Mlýnský rybník s oblíbeným koupalištěm Apollo.

Podél rybníků vede 11 km dlouhá naučná stezka s několika odbočkami a zastaveními, které se věnují fauně a flóře, rybničnímu ekosystému, hospodaření, historii a ochraně přírody. Lednické rybníky jsou propojeny také několika cyklistickými trasami. Více tipů na nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu, které můžete projet na kole, se dočtete v našem magazínu CYKLOvýlety.

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay