Národní přírodní rezervace Lednické rybníky

Lednické rybníky

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je jednou z nejstarších rybničních soustav na Moravě a zřejmě nejvýznamnější ornitologickou lokalitou v republice. Až zavítáte do Lednicko-valtického areálu, rozhodně ji navštivte.

Na kole okolo Lednických rybníků

Soustava rybníků uprostřed Lednicko-valtického areálu byla vybudována v 15. století jako nádrže pro chov ryb. Dnes je tato přírodní rezervace i jednou z nejvýznamnějších ornitologických lokalit u nás. Tvoří ji největší moravský rybník Nesyt s více než třemi sty hektary vodní plochy a dále Hlohovecký, Prostřední a Mlýnský rybník s oblíbeným koupalištěm Apollo.

Podél rybníků vede 11 km dlouhá naučná stezka s několika odbočkami a zastaveními, které se věnují fauně a flóře, rybničnímu ekosystému, hospodaření, historii a ochraně přírody. Lednické rybníky jsou propojeny také několika cyklistickými trasami. Více tipů na nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu, které můžete projet na kole, se dočtete v našem magazínu CYKLOvýlety.

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Pravidla soutěže | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení