Uherské Hradiště – Srdce Slovácka

Královské město Uherské Hradiště leží na řece Moravě. Je jedním z nejkrásnějších měst pro život a také městem, které stojí za to navštívit. Právem je nazýváno srdcem Slovácka, neboť snoubí zajímavou historii, množství památek i bohatý kulturní život propojený s vínem, pestrobarevným krojem a lidovými tradicemi. Uherské Hradiště objevte s rodinou, přáteli i kolegy. Přijeďte pro zážitky a nebudete litovat!

Baťův kanál u Uherského Hradiště

Uherské Hradiště – slovácké centrum kultury a sportu

V Uherském Hradišti a okolí sídlí největší počet folklorních souborů a cimbálových muzik na světě díky tomu můžete navštívit nespočet lidových slavností, koncertů a vystoupení. Unikátem je historické centrum města, které bylo prohlášeno městskou památkovou zónou, malované vlakové nádraží z roku 1930, které zvítězilo v roce 2011 v soutěži o nejkrásnější nádraží republiky, ale i páteřní cyklo-stezka podél Baťova kanálu, která nabízí nespočet variací na adrenalinové i rodinné cyklovýlety. Kulturní život dokreslují kavárničky a hospůdky, ve kterých se dá prožít mnoho zajímavého, stejně jako na tradičních TOP akcích. 

Historické centrum Uherského Hradiště

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Projděte se historickým centrem, ve kterém najdete hned dvě náměstí. Masarykovo náměstí se může pochlubit barokním kostelem sv. Františka Xaverského, lékárnou U Zlaté koruny a bývalou jezuitskou kolejí, nyní nazývanou Slovácké centrum kultury a tradic, ve které se nachází mj. stálá expozice dějin Uherského Hradiště s vizualizací města v roce 1670 a také Galerie Joži Uprky.

Z Masarykova náměstí projdete Prostřední ulicí kolem budovy staré radnice na Mariánské náměstí, kterému dominuje mariánský sloup se sochami svatých i kostel Nanebevzetí Panny Marie. Při prohlídce historického centra byste neměli vynechat Galerii Slováckého muzea, františkánský klášter, budovu bývalé věznice a justičního paláce, Slovácké muzeum, kino Hvězda i kapli sv. Šebestiána.

Pro více informací si zajděte do uherskohradišťského infocentra

V městském informačním centru je k dostání brožurka „Městský turistický okruh“ (MTO), která turisty navede na velký a malý okruh památek a významná místa města. Malý okruh mapuje historické budovy a jiné památky v centru města. Velký okruh turisty provede i po okrajových částech města, jako je Rochus či historické vinné sklepy v Mařaticích nebo někdejší židovský hřbitov na konci města a jiné památky. V mapce turisté najdou označení jednotlivých míst, ale i podrobný text vysvětlující význam jednotlivých památek.

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Pravidla soutěže | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení