Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Uherské Hradiště – Srdce Slovácka

Královské město Uherské Hradiště leží na řece Moravě. Je jedním z nejkrásnějších měst pro život a také městem, které stojí za to navštívit. Právem je nazýváno srdcem Slovácka, neboť snoubí zajímavou historii, množství památek i bohatý kulturní život propojený s vínem, pestrobarevným krojem a lidovými tradicemi. Uherské Hradiště objevte s rodinou, přáteli i kolegy. Přijeďte pro zážitky a nebudete litovat!

Baťův kanál u Uherského Hradiště

Uherské Hradiště – slovácké centrum kultury a sportu

V Uherském Hradišti a okolí sídlí největší počet folklorních souborů a cimbálových muzik na světě díky tomu můžete navštívit nespočet lidových slavností, koncertů a vystoupení. Unikátem je historické centrum města, které bylo prohlášeno městskou památkovou zónou, malované vlakové nádraží z roku 1930, které zvítězilo v roce 2011 v soutěži o nejkrásnější nádraží republiky, ale i páteřní cyklo-stezka podél Baťova kanálu, která nabízí nespočet variací na adrenalinové i rodinné cyklovýlety. Kulturní život dokreslují kavárničky a hospůdky, ve kterých se dá prožít mnoho zajímavého, stejně jako na tradičních TOP akcích. 

Historické centrum Uherského Hradiště

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Projděte se historickým centrem, ve kterém najdete hned dvě náměstí. Masarykovo náměstí se může pochlubit barokním kostelem sv. Františka Xaverského, lékárnou U Zlaté koruny a bývalou jezuitskou kolejí, nyní nazývanou Slovácké centrum kultury a tradic, ve které se nachází mj. stálá expozice dějin Uherského Hradiště s vizualizací města v roce 1670 a také Galerie Joži Uprky.

Z Masarykova náměstí projdete Prostřední ulicí kolem budovy staré radnice na Mariánské náměstí, kterému dominuje mariánský sloup se sochami svatých i kostel Nanebevzetí Panny Marie. Při prohlídce historického centra byste neměli vynechat Galerii Slováckého muzea, františkánský klášter, budovu bývalé věznice a justičního paláce, Slovácké muzeum, kino Hvězda i kapli sv. Šebestiána.

Pro více informací si zajděte do uherskohradišťského infocentra

V městském informačním centru je k dostání brožurka „Městský turistický okruh“ (MTO), která turisty navede na velký a malý okruh památek a významná místa města. Malý okruh mapuje historické budovy a jiné památky v centru města. Velký okruh turisty provede i po okrajových částech města, jako je Rochus či historické vinné sklepy v Mařaticích nebo někdejší židovský hřbitov na konci města a jiné památky. V mapce turisté najdou označení jednotlivých míst, ale i podrobný text vysvětlující význam jednotlivých památek.

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay