Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Na kole z Krimmelských vodopádů do Kaprunu

Zasněžené špičky ledovců, průzračná jezera a příjemné stezky, to je ráj pro cyklovýlety v oblasti Kaprunu a Zell am See. S kouzelnými Krimmelskými vodopády ji spojuje Tauernská cyklostezka a bude trvat jen pár chvil, abyste zjistili, proč patří mezi nejoblíbenější místa výletníků, kteří objevují Rakousko na kole.

Z Kaprunu ke Krimmelským vodopádům je to lehce přes padesát kilometrů, ale kdo se na obě cesty necítí, může využít regionální vlak zařízený na převoz jízdních kol, který končí ve stanici Krimml. Odtud je to k vodopádům pět kilometrů do mírného kopce. Litovat nebudete. Skalami se řítí typická horská řeka Krimmler Ache, která po třech stupních seskáče z výšky úctyhodných 380 metrů. Vytéká z nedalekého ledovce, i proto má za letních dní nejvíc vody pravidelně odpoledne či v podvečer, za návštěvu ovšem stojí v každý čas. Průměrně tu každou vteřinu proteče čtyřicet tisíc litrů a výsledkem je úchvatná scéna s vodopády, které se řadí k nejkrásnějším v Evropě.

iStock-1172536851_krimmel

Můžete se vydat i vzhůru po stezce kolem nich, výstup trvá hodinu a čtvrt a odměnou vám bude jedenáct zastávek s výhledy na mohutné proudy a kaskády. A možná i středověký pocit, vždyť tu před staletími proudila s obchodníky alpská sůl a zpátky nejrůznější potřebné zboží z Itálie.

Cyklovýlet po proudu Salzachu

Jakmile se dost vynadíváme a vrátíme se zpátky do sedel, můžeme se s trochou nadsázky věnovat odpočinku, protože především první kilometry cyklovýletu povede cesta z kopce dolů. Mírně se narovná za Vorderkrimmlem, kde řeka Salzach pohltí Krimmler Ache, přesto vám však nohy budou nadále vděčné, protože i nadále pojedeme po proudu a jen málokdy se cesta zvedne. Naše trasa vede z devadesáti procent po cyklostezkách nebo vedlejších silnicích s malým provozem, takže je vhodná i pro rodiny s dětmi. Přitom si budeme vychutnávat pohledy na impozantní panorama Vysokých Taur.

Na konci vesnice Neukirchen máte možnost se osvěžit v přírodním koupališti nebo pokračovat až do Hollersbachu, kde je krásné jezero s travnatými plácky vybízejícími k odpočinku i s hracími prvky pro vodní dovádění.

Když je čas na pauzu

Další tip na zastávku je v sousedním Mittersillu, to už budete mít za sebou víc než polovinu cesty. V pěkném pětitisícovém městečku sídlí návštěvnické centrum Národního parku Vysoké Taury, které tu v architektonicky zajímavé budově stojí od roku 2007. Zde se v moderních expozicích seznámíte s největší chráněnou oblastí Alp tvořenou stovkami ledovců, 266 vrcholy sahajících přes tři tisíce metrů a především kouzelnou přírodou. Děti do pěti let a držitelé místních turistických karet mají vstup zdarma, pro ostatní je zpoplatněný. A v cíli už čeká Kaprun a Zell am See se všemi lákadly oblíbené turistické oblasti, která je připravená splnit každé vaše přání.

Kam v Rakousku na kole

 

Další cyklovýlety nejen v Kaprunu a podrobné tipy jak nejlépe objevovat Rakousko na kole najdete v magazínu Zážitkové rakouské cyklotrasy, který je v prodeji na eshopu www.dovolenasnapadem.cz. S poštovným zdarma si můžete zakoupit i další tituly edice Dovolená s nápadem či zvýhodněný cyklistický balíček tří cestovatelských magazínů.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay