Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Nový magazín Pálava z edice Look at It! míří k vám

Bílé vápencové stěny Pavlovských vrchů září do dálky jako poznávací znamení Pálavy. Tento mimořádný kout jižní Moravy fascinuje divokou i komponovanou krajinou a chutná po víně. A tak se vydejte za jeho kouzlem s novým magazínem Pálava z edice Look at It!, který přináší na 92 stranách nepřeberné množství inspirace k výletům i dovolené.
hustopece_mandlone_let21_5_fotom-ark_DxO

Hustopeče s pohledem na Pálavu,foto: m-ark

Mikulov, Hustopeče i rakouský Weinviertel

Centrem Pálavy je Mikulov, okouzlující historické město se zámkem, renesančními domy a Svatým kopečkem, který vás po výstupu odmění skvostným výhledem. Pavlovské vrchy a zříceninu Děvičky můžete také obdivovat z paluby výletní lodi, která brázdí Novomlýnské nádrže. Jen kousek odtud leží Hustopeče s unikátními mandloňovými sady, které se největší oblibě těší v době jarního květu, krásně je tu však i díky rozhledně po celý rok. A na památku si můžete odvézt vyhlášený vinný destilát Hustopečská Mandlovka.

mikulov_kriz_cesta_let23_03_fotom-arkSvatý Kopeček v Mikulově ,foto: m-ark

Nechte se také inspirovat k návštěvě našich rakouských sousedů, magazín Pálava tentokrát přináší na deseti stranách mnoho tipů o Weinviertelu. Poysdorf, Falkenstein a vyhlášené Veltlínské zelené s nádechem černého pepře objevujte i díky rozsáhlé síti cykloturistických tras, jež vás provedou malebnými vinicemi a romantickými sklepními uličkami.

Na zdraví!

Vínem je proslavená celá oblast bez ohledu na státní hranici. Pálavu a Mikulovskou vinařskou oblast proslavily bílé odrůdy. Vápenité půdy dávají nezaměnitelný charakter Ryzlinku vlašskému, hlinitější a sprašové půdy Dunajovických vrchů zase dávají vyniknout Veltlínskému zelenému. Najdete tu však i mnoho dalších odrůd výtečné kvality. S magazínem Pálava navštivte Vinařství Sonberk v Popicích, Velkobílovické vinaře, Vinařství Lednice ANNOVINO, Vinařství Přátelé Pavlova nebo Vinařství Volařík a Víno Lípa v Mikulově.

A než začnete ochutnávat, přečtěte si rozhovory s legendárním vinařem z Rakvic Milošem Michlovským a národní sommelierkou Klárou Kollárovou. „Víno je kulturní nápoj, který má v sobě otisk nejen místa původu, ale také vinaře a vinohradníka, bez kterých by se nezrodilo. Na víně je skvělé, že je spojeno s příběhy těchto lidí, ale také s jídlem a chvílemi relaxace, kdy si lidé povídají a baví se. Tak si pojďme povídat a ochutnávat,“ říká Klára Kollárová.

312755281_528133262656151_4965667651270542390_n

Klára Kollárová, foto: NVC

Za poznáním

Pálava je místo plné zážitků, které si můžete namíchat podle vlastní chuti. V Pasohlávkách si užijte vodní radovánky na všechny způsoby ve vyhlášeném Aqualandu Moravia a pak se třeba vydejte za poznáním historie v moderním návštěvnickém centru Brána do Římské říše.

Lednicko-valtický areál nepřestává udivovat svou krásou a také rozlehlostí této komponované krajiny, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nezapomeňte se také podívat na program akcí, ať vám neuteče například známý Lednicko-valtický hudební festival nebo jiná z oblíbených událostí.

 lednice_zamek_let20_65_fotom-ark_DxO (1)

Lednicko-valtický areál, foto: m-ARK

Po stopách pěvce i malíře

Operní a muzikálový pěvec Marian Vojtko jednou objevil Valtické podzemí a už se do členitých vinných sklepů vrací pravidelně. A kdyby jen to, má tu i svou kóji a v ní trvale uskladněné víno. „Jsem na to patřičně hrdý. Jakmile se tam objevím, běžím se pokochat vinnými skvosty, které v boxu mám,“ přiznává Martin Vojtko v rozhovoru.

Ač jménem podobní, přesto každý z jiné části uměleckého spektra, a tak se vydejte s námi také na návštěvu do Břeclavi za malířem Antonínem Vojtkem. I téměř na prahu devadesátky nepřestává usilovně tvořit, a každý den čerpá inspiraci z přírody. „Myslím si, že u mě je to jako s vínem. To pozdní – ledové, co již přešlo mrazem, je nejsladší a nejlahodnější. Jako bych lisoval tu krásu, ty barvy a tvary. Navzdory věku věnuji každému obrazu všechen svůj čas,“ vyznává se Antonín Vojtek.

Magazíny Look at it! až do schránky

V letošní edici Look at It! vyšly tituly Haná, Slovácko, Pálava a Valašsko. Na magazíny můžete narazit v infocentrech dané oblasti, na letištích v Brně a Ostravě, v expresních vlacích Českých drah a na různých atraktivních místech regionů (recepce hotelů, lázní, kavárny, vinařství apod), kde jsou k dostání pro turisty zdarma.

Celou sadu magazínů ročníku 2023 si můžete objednat na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz za 199 korun včetně poštovného.

lookatit_titulky2023

OBJEDNAT MAGAZÍNY

 

V edici Dovolená s nápadem vycházejí další tematické cestovatelské magazíny s&nbsp

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay