Vyšel nový magazín Haná z edice Look at It!

Objevujte střední Moravu a Hostýnsko s novým magazínem Haná z edice Look at It! Čeká na vás osobitá gastronomie s jediným původním českým sýrem, rozlehlá krajina úrodných lánů a vzácně zachovalých lužních lesů i jedinečné památky s puncem UNESCO.

Look at It! je název edice regionálních magazínů, které se poprvé objevily na trhu v roce 2016. Od té doby si našly spoustu příznivců, kteří každé jaro vyhlížejí nové tituly. Letos mezi nimi nechybí Haná a stostránkový magazín přináší spoustu novinek. Dozvíte se o historii Červeného kostela v Olomouci, který prožil úspěšnou proměnu v nové kulturní centrum. Úskalí celé rekonstrukce a okolnosti vzniku originální přístavby popisuje oceňovaný architekt Miroslav Pospíšil.

Plná nůše tipů na výlety

Kroměříž a Olomouc patří pro nespornou krásu na Seznam světového dědictví UNESCO a každoročně jejich historickou tvář obdivují tisíce výletníků. Až se památek nasytíte, vydejte se do méně známých krajů. Mezi utajené kouty, který můžete s magazínem Haná objevit, patří nejvyšší část Drahanské vrchoviny. Protivanov, Repechy, Bousín nebo Otinoves jsou rájem pro milovníky klidu a osamoceného toulání krajinou luk a výhledů, které údajně uhranuly i císaře.

olomouc_centrum_vecer_let21_111_fotom-ark_DxO2

Olomouc, foto: m-ARK

Na soutoku Moravy s Rusavou se vydejte za poetikou Záhlinických rybníků s rozlehlými vodními plochami lemovanými rákosím a zachovalými lužními lesy, které jsou domovem nespočtu druhů vodních ptáků. Na sto stránkách magazínu najdete i řadu dalších tipů na výlety pěšky i na kole do Mohelnicka přes Kojetínsko až po Hostýnsko.

Ochutnávejte

Střední Morava je známá také pro svou vyspělou gastronomii. Nejsou to jen pověstné tvarůžky, ačkoliv místní lidé jsou na náš jediný původní sýr právem pyšní a umí ho připravit na spoustu způsobů. Zrají tu také vyhlášené sýry Gran Moravia a úrodná půda dává kvalitní chmel i ječmen na prvotřídní slad, tak se nenechte přemlouvat k ochutnání zdejšího piva, jehož výroba tu má bohatou historii a pivovarů větších i menších objevíte na celou řadu. Um a důmysl našich předků obdivujte v Bystřici pod Hostýnem, kde vzniká v dílnách společnosti TON ohýbaná krása, která přetrvá nejednu generaci.

tvaruzky17_23_fotom-ark

Gastronomie Hané, foto: m-ARK

Magazíny Look at it! až do schránky

V letošní edici Look at It! vyšly tituly Haná, Slovácko, Pálava a Valašsko. Na magazíny můžete narazit v infocentrech dané oblasti, na letištích v Brně a Ostravě, v expresních vlacích Českých drah a na různých atraktivních místech regionů (recepce hotelů, lázní, kavárny, vinařství apod), kde jsou k dostání pro turisty zdarma.

Celou sadu magazínů ročníku 2023 si můžete objednat na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz za 199 korun včetně poštovného.

lookatit_titulky2023

OBJEDNAT MAGAZÍNY

 

V edici Dovolená s nápadem vycházejí další tematické cestovatelské magazíny s pestrou nabídkou pro všechny, kteří rádi objevují krásy Česka a střední Evropy.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay