Pohádkový hrad Bouzov – klenot filmařů

Letecký pohled na hrad BouzovI kdybyste tady nikdy nebyli, středověký hrad Bouzov jste určitě už mnohokrát viděli. Dominanta stejnojmenné obce je nejen jednou z nejnavštěvovanějších památek v republice, ale pravidelně sem míří také filmové štáby, aby využily zdejší doslova pohádkové atmosféry pro natočení romantických či dobrodružných snímků. V nedávné době se zde natáčely nové pohádky. Vánoční pohádka Princezna a půl království a také nová fantasy pohádka Princezna zakletá v čase.

NA ROMANTICKÉM HRADĚ BOUZOV SI VYBERE KAŽDÝ

Návštěvníci si mohou vybrat z několika tras, které se přizpůsobují v podstatě každému přání. Pro rodiče s dětmi je připravena „Dětská trasa s ohnivcem“. Pro návštěvníky se zájmem o stavební historii je připravena trasa „Jak se staví středověký hrad“. Vítá dokonce i návštěvníky s pejsky, kteří mohou navštívit trasu „Hradním příkopem". V průběhu návštěvnické sezóny se v hradním areálu konají různé taneční a šermířské festivaly. V době školních výletů jsou prohlídky zpestřeny edukačními programy a kostýmovanými prohlídkami, které jsou využívány nejen školami a školkami, ale i rodiči s dětmi. Na podzim se hrad stává baštou strašidel a postav z hradních pověstí, které návštěvníky provázejí neznámou historií hradu.

Pokud se vám výlet na hrad Bouzov líbil, můžete si svůj pobyt na Střední Moravě prodloužit, třeba v sedle kola společně s naším magazínem CYKLOvýlety, kde najdete spoustu nápadů a tipů na zážitky v okolí.

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay