Pohádkový hrad Bouzov – klenot filmařů

Letecký pohled na hrad BouzovI kdybyste tady nikdy nebyli, středověký hrad Bouzov jste určitě už mnohokrát viděli. Dominanta stejnojmenné obce je nejen jednou z nejnavštěvovanějších památek v republice, ale pravidelně sem míří také filmové štáby, aby využily zdejší doslova pohádkové atmosféry pro natočení romantických či dobrodružných snímků. V nedávné době se zde natáčely nové pohádky. Vánoční pohádka Princezna a půl království a také nová fantasy pohádka Princezna zakletá v čase.

NA ROMANTICKÉM HRADĚ BOUZOV SI VYBERE KAŽDÝ

Návštěvníci si mohou vybrat z několika tras, které se přizpůsobují v podstatě každému přání. Pro rodiče s dětmi je připravena „Dětská trasa s ohnivcem“. Pro návštěvníky se zájmem o stavební historii je připravena trasa „Jak se staví středověký hrad“. Vítá dokonce i návštěvníky s pejsky, kteří mohou navštívit trasu „Hradním příkopem". V průběhu návštěvnické sezóny se v hradním areálu konají různé taneční a šermířské festivaly. V době školních výletů jsou prohlídky zpestřeny edukačními programy a kostýmovanými prohlídkami, které jsou využívány nejen školami a školkami, ale i rodiči s dětmi. Na podzim se hrad stává baštou strašidel a postav z hradních pověstí, které návštěvníky provázejí neznámou historií hradu.

Pokud se vám výlet na hrad Bouzov líbil, můžete si svůj pobyt na Střední Moravě prodloužit, třeba v sedle kola společně s naším magazínem CYKLOvýlety, kde najdete spoustu nápadů a tipů na zážitky v okolí.

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Pravidla soutěže | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení