Romantika na Baťově kanálu

Plavit se v hausbótu krajinou, každý večer zakotvit v jiném přístavu a ochutnávat všechno, co pohostinní lidé nabízejí. Za takovými zážitky nemusíte nikam daleko, najdete je na Baťově kanálu v srdci Moravy. Unikátní lodní cesta dřív sloužila k dopravě lignitu z Ratíškovic do Otrokovic, dnes ji využívají desítky lodí a člunů, které jsou připravené i na vaši návštěvu.

Strachotín - Baťův kanál

Přístavů a půjčoven je na trase mezi Otrokovicemi a Rohatcem či slovenskou Skalicí řada. Plně vybavené a soběstačné hausbóty se zpravidla zamlouvají dlouho dopředu, vzhledem k jejich stále se rozšiřující nabídce se vám ale může poštěstit a objevit nějaký volný i na poslední chvíli.

Jednodušší cesta na vodu ale spíše vede přes menší motorový člun, kterým vyrazíte na odpolední vyjížďku. Pestrou nabídku najdete téměř v každém přístavu a menší plavidlo má i další výhody. Snáze se ovládá, což oceníte zvlášť v případě, kdy nemáte předchozí zkušenosti. Vystačí vám krátké zaškolení a výletem si zpestříte dovolenou na souši či na kolech. Další možností je využít některou z pravidelných vyhlídkových plaveb, které v letních měsících vyrážejí ze Spytihněvi, Uherského Hradiště, Strážnice a dalších míst.

Baťův kanál sice vznikl ve 30. letech minulého století, ale po obnovení provozu začátkem 90. let se stále vyvíjí. Pracuje se na prodloužení splavného úseku na jihu do Hodonína a na severu do Kroměříže. A také se stále zlepšuje kvalita služeb v pohostinství a ubytování. Letos otevřel zmodernizovaný přístav ve Veselí nad Moravou, podobně jako před pár lety v Petrově.Baťův kanál

V okolí najdete celou řadu dalších turistických cílů, Kovozoo ve Starém Městě, v přístavišti Vnorovy je pro děti Pohádková stezka, ve Veselí nad Moravou Adrenalin park či pěkné koupaliště a tak dále. Více najdete v magazínu S DĚTMI za zážitky, který je k dostání ve dvou tisících trafikách po celé České republice nebo za stejnou cenu 99 korun na eshopu, a to i včetně poštovného.

Baťův kanál je také vyhlášený krásnými cyklostezkami, navíc některé výletní lodě přepravují i bicykly, takže můžete jednu cestu absolvovat v sedle a zpátky po vodě. Ověřené trasy najdete v magazínu CYKLOvýlety rovněž z edice Dovolená s nápadem, který je k zakoupení také v trafikách a na našem eshopu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay