Valašsko - Jízdě na kole zaslíbené

Jezdíte rádi na kole? A máte rádi pohodovou jízdu po rovině? Jezdíte s dětmi a preferujete bezpečné trasy? Nebo spíše vyrážíte na lesní cesty a stezky v horách? Co adrenalin na terénních trailech? Nebo raději několikadenní putování? Vydejte na Valašsko!

Dechberoucí Valašsko je cyklistický ráj

Valašsko

Zjistíte, že Valašsko je doslova rájem cykloturistiky. Pro kaž­dého. Pokud jste milovníky pohodové cyklistiky, pak vás potěší trasy Cyklo­stezky Bečva. Velmi kvalitní, lehké úseky uprostřed nádherné přírody vedou převážně po asfaltových cestách a mimo silniční provoz. Úsek kolem Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a končí ve Valašském Meziříčí (53 km), další větev vede kolem Rožnov­ské Bečvy z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí (30 km). Během cesty navštívíte centra historických měst a určitě si uděláte přestávku a ochutnáte výborné místní speciality.

Cyklostezka na Valašsku Pokračovat můžete až k soutoku Bečvy s Moravou a podél Moravy putovat třeba do Kroměříže či až do Bratislavy.

Cyklostezka Bečva nabízí široké mož­nosti napojení na bikerské arény se zábavnými singletracky a na terénní trasy po okolních horách. Na Valašsku jsou „singlů“ desítky kilometrů. Největší pozornosti se těší gravity traily Bike Arény Vsetín, další areály jsou ve Velkých Karlovicích a Zděchově.

Hřebenovky Javorníků a Vsetínských Beskyd mnozí považují za to nejkrás­nější, co lze na kole zažít. Pokud je projedete obě, pak jste absolvovali tzv. Vsetínskou podkovu. Trasy vedou terénem s povrchy různého charakteru a předpokladem je dobrá fyzická kondi­ce a odpovídající vybavení.

S elektrokolem se valašských kopců bát Nemusíte

Horní Bečva - Valašsko

Nejsou to jen stezky a trasy, které činí z Valašska ideální oblast pro dovolenou na kole. O pohodu při pobytu ve valašské krajině se postarají také skvělé služby. V místních restauracích se výborně vaří, hotely a penziony jsou připraveny na po­byty cykloturistů, po výletě do přírody můžete nabrat nové síly v jedinečných lázních a wellness centrech.

Pokud jsme vás nalákali, že vyrazíte na cyklodovolenou právě na Valašsko, nezapomeňte si s sebou přibalit náš magazín CYKLOvýlety, kde se dočte spoustu další tipů a nápadů z tohoto kouzelného kraje.  

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Pravidla soutěže | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení