Valašsko - Jízdě na kole zaslíbené

Jezdíte rádi na kole? A máte rádi pohodovou jízdu po rovině? Jezdíte s dětmi a preferujete bezpečné trasy? Nebo spíše vyrážíte na lesní cesty a stezky v horách? Co adrenalin na terénních trailech? Nebo raději několikadenní putování? Vydejte na Valašsko!

Dechberoucí Valašsko je cyklistický ráj

Valašsko

Zjistíte, že Valašsko je doslova rájem cykloturistiky. Pro kaž­dého. Pokud jste milovníky pohodové cyklistiky, pak vás potěší trasy Cyklo­stezky Bečva. Velmi kvalitní, lehké úseky uprostřed nádherné přírody vedou převážně po asfaltových cestách a mimo silniční provoz. Úsek kolem Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a končí ve Valašském Meziříčí (53 km), další větev vede kolem Rožnov­ské Bečvy z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí (30 km). Během cesty navštívíte centra historických měst a určitě si uděláte přestávku a ochutnáte výborné místní speciality.

Cyklostezka na Valašsku Pokračovat můžete až k soutoku Bečvy s Moravou a podél Moravy putovat třeba do Kroměříže či až do Bratislavy.

Cyklostezka Bečva nabízí široké mož­nosti napojení na bikerské arény se zábavnými singletracky a na terénní trasy po okolních horách. Na Valašsku jsou „singlů“ desítky kilometrů. Největší pozornosti se těší gravity traily Bike Arény Vsetín, další areály jsou ve Velkých Karlovicích a Zděchově.

Hřebenovky Javorníků a Vsetínských Beskyd mnozí považují za to nejkrás­nější, co lze na kole zažít. Pokud je projedete obě, pak jste absolvovali tzv. Vsetínskou podkovu. Trasy vedou terénem s povrchy různého charakteru a předpokladem je dobrá fyzická kondi­ce a odpovídající vybavení.

S elektrokolem se valašských kopců bát Nemusíte

Horní Bečva - Valašsko

Nejsou to jen stezky a trasy, které činí z Valašska ideální oblast pro dovolenou na kole. O pohodu při pobytu ve valašské krajině se postarají také skvělé služby. V místních restauracích se výborně vaří, hotely a penziony jsou připraveny na po­byty cykloturistů, po výletě do přírody můžete nabrat nové síly v jedinečných lázních a wellness centrech.

Pokud jsme vás nalákali, že vyrazíte na cyklodovolenou právě na Valašsko, nezapomeňte si s sebou přibalit náš magazín CYKLOvýlety, kde se dočte spoustu další tipů a nápadů z tohoto kouzelného kraje.  

Pokud nechcete, aby vám unikl další z našich tipů, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay