Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Výlet s dětmi: staňte se filmařem

Když si počasí postaví hlavu, usedne člověk kolikrát k obrazovce či displeji, aby se nějak zabavil. To by ale byla velká škoda. Mnohem větší zábava je vyrazit na výlet s dětmi do Filmového uzlu ve Zlíně a animovaný film si vlastnoručně vyrobit.

 S pomocí odborníků z Filmového uzlu zvládne vytvořit krátký animovaný klip úplně každý. Užije si při tom celá rodina a navíc vám zůstane krásná a pohyblivá vzpomínka. „Animovat může dítě i dospělý. Každý má v sobě nějakou tvůrčí složku, představivost a nápady, které by chtěl rozpohybovat. U nás se seznámí s tím, jak na to,“ vysvětluje Lukáš Sušila, ředitel Filmového uzlu.

_MG_7366 intro_filmovyuzel_budova animace_deti_filmovyuzel

Foto: Filmový uzel

Vdechnout postavě život

Známé zlínské ateliéry leží trochu stranou od města v místní části Kudlov. Filmový uzel tvoří dvojice budov zajímavě architektonicky propojující původní cihlový styl s novým a moderním. Animační workshopy se pravidelně konají v sobotu a neděli vždy od 10, 12.30 a 15 hodin. Určitě je dobré si rezervovat termín dopředu na webových stránkách, protože počet míst je omezený. Zkušený lektor vám vysvětlí nezbytné minimum animace metodou stop motion, při níž budete objekty nepatrně posouvat a každou změnu vyfotíte. Seřazením fotografií vznikne výsledná animace.

Na začátku musíte vymyslet jednoduchý příběh i objekty, se kterými budete pracovat. Může to být třeba míček, který rozpohybujete, nebo nějaká postava, a klidně si přineste nápad už z domu. Na místě na vás bude čekat spousta pomůcek, z nichž vytvoříte scénu, a také plastelína pro výrobu figurky. S ní se posadíte k nasvícenému stolu s připraveným fotoaparátem a počítačem, a pak už je to jen na vaší fantazii.

Dvanáct snímků za sekundu

Neuškodí se napoprvé držet trochu zkrátka a nepouštět se hned do velkolepých akcí. Mohlo by se snadno stát, že vám čas vyhrazený pro workshop nebude na všechny úžasné nápady stačit. I tak dostanete pořádně zabrat, až budete figurkami po milimetrech pohybovat a pořizovat snímky. Na jednu sekundu jich budete potřebovat dvanáct, takže na půlminutovou animaci to bude… No, zkrátka hodně.
Ale ta odměna sledovat pak společně vlastní krátký film! „Každého potěší, když dokáže ze snímků vytvořit něco pohyblivého. Je super, když děti nebo dospělí nějakou hodinku pořizují snímky a vidí, že se jim je povedlo rozhýbat a natočit. Často jsou pak nadšení, že to funguje. Animační workshopy nezklamou,“ usmívá se Lukáš Sušila. Hotovou animaci obratem obdržíte emailem.

Výlet s dětmi když prší

101-2_dovolena-s-napadem-detsky-balicek-titulky

Další spoustu tipů na výlet s dětmi za špatného počasí po celém Česku najdete v magazínu PRŠÍ? Nevadí! z edice Dovolená s nápadem. Zakoupit ho můžete ve vybraných trafikách nebo na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, poštovné je zdarma.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay