Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Cyklovýlety: Korutany na kole s Danou Morávkovou

Wörthersee-Kärnten-Werbung-Steinthaler

Korutany jsou vyhlášené vynikající gastronomií, krásným počasím a nádhernými cyklotrasami podél čistých jezer. Na cyklovýlet kolem největšího z nich, Wörthersee, si tedy nezapomeňte přibalit ručník a plavky. Potkat tu můžete také Danu Morávkovou, která se sem pravidelně vrací. „Krásná dovolená. Korutany doporučuji každému, kdo má rád Rakousko a kola,“ říká populární herečka.

Wörthersee je největší korutanské jezero, přesto se v létě prohřeje až na velmi příjemných 28 °C. Tyrkysově modrá voda láká ke koupání a k lenošení na pláži, to je ta pravá Rakouská Riviéra. Okolní zvlněné lesnaté kopce vás budou ponoukat k túrám a trasy na březích k cyklistickým vyjížďkám. Račte se chopit řídítek, vyrážíme! 

Foto: plachetnice na jezeře Wörthersee © Kärnten Werbung, Fotograf: Steinthaler

Korutany objevil manžel, říká Dana Morávková

Nečekejte žádnou řeholi a dřinu, Korutany a cyklovýlety kolem jezer jsou především ve znamení pohody. Proto si je oblíbila také Dana Morávková a její muž, známý klavírista Petr Malásek. „Korutany objevil manžel, který je velký cyklista, a od té doby sem jezdíme každé léto a vždycky sebou bereme kola. Já jezdím spíš kolem jezera a manžel se synem, když mají přetlak, vyrazí do okolních kopců. A já zatím můžu odpočívat u vody,“ směje se Dana Morávková v rozhovoru, který najdete v magazínu Zážitkové rakouské cyklotrasy.

Cyklovýlet se startem z Veldenu

Ideální je začít v příjemném městečku Velden am Wörthersee na západním konci jezera a vydat se po jižním břehu do Maria Wörth. Na skalnatém poloostrově hrdě ční romantický kostelík a vytváří jednu z oblíbených a velmi fotogenických scenérií. Ještě krásnější je na něj pohled přímo z hladiny, který vám dopřejí pravidelné výletní lodě, jež nabízejí atraktivní zpestření i vítaný oddych při objevování Rakouska na kole. I s bicyklem vás přeplaví se zastávkami v Reifnitz a Krumpendorfu do východní zátoky. Odtud vede až do centra Klagenfurtu malebný Lendkanal.

Svět v měřítku 1:25

Nejdříve však musíte objevit celý svět. Tedy přesněji jeho nejslavnější stavby v měřítku 1:25. Slavný park Minimundus tvoří 140 zmenšenin světových architektonických skvostů a mezi nimi se proplétají lodičky a jezdí malá železnice. Iluze je dokonalá a uhrane děti i dospělé. V sousedství je také Reptilienzoo Happ s krokodýly a nejrůznějšími druhy plazů.

Klagenfurt, jemná italská práce

Klagenfurt je hlavní město spolkové země Korutany, což zní možná až příliš důležitě. Ve skutečnosti je to velmi příjemné místo obklopené přírodou a prodchnuté alpsko-jadranským duchem. Výrazně se na něm podepsali italští architekti, kteří sem po rozsáhlém požáru v roce 1544 přišli pomoci s obnovou a nechali za sebou krásné renesanční paláce, nádvoří a náměstí. Procházka pěší zónou po Wiener Gasse a Kramergasse patří mezi turisty k nejoblíbenějším a rychle zjistíte proč. Kromě krásných domů tu na každém kroku narazíte na příjemné kavárny, bistra a vinotéky.

Zastavte se v Pörtschachu

Až budete mít procházek dost nebo vás slunce rozpálí dorůžova, vraťte se zpátky k Wörthersee a zchlaďte se na známé pláži Strandbad přímo ve východní zátoce. Dál povede cesta našeho cyklovýletu po severním břehu jezera do Krumpendorfu, který svou atmosférou připomíná přímořské letovisko. Po cestě uvidíte krásné vily, zámečky a stylové domy převážně z 19. století, kdy si tu bohatší smetánka nechávala stavět honosná letní sídla. V Pörtschachu si nenechte ujít procházku po jezerní promenádě a milovníci sportů tu najdou centrum wakeboardingu a vodního lyžování. A až se vrátíte do Veldenu, přijďte se večer k Wörthersee podívat na západ slunce a odměňte se za cyklovýlet výtečnou večeří v některé z mnoha zdejších restaurací.

Rakousko na kole? Nechte se vést

Detailní trasu cyklovýletu najdete v magazínu Zážitkové rakouské cyklotrasy a s pomocí QR kódu si ji snadno načtete do chytrého telefonu, takže nemůžete zabloudit.

titulka_Rakousko

Na sto stranách najdete další cyklovýlety nejen v Korutanech a k tomu spoustu podrobných tipů, jak nejlépe objevovat Rakousko na kole. Všechny magazíny z edice Dovolená s nápadem jsou k zakoupení na eshopu Dovolená s nápadem.

Poštovné je zdarma a v prodeji je také zvýhodněný cyklistický balíček tří cestovatelských magazínů.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay