Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Na Svatý Kopeček pěšky nebo na kole

Svatý Kopeček u Olomouce bývá v myslích turistů spojován hlavně se zdejší úchvatnou zoologickou zahradou, která patří mezi nejnavštěvovanější atrakce v kraji. Neměli bychom ale zapomínat na to, že Svatý Kopeček je především významným poutním místem, jehož dominantu tvoří zdaleka viditelná bazilika Navštívení Panny Marie.

olomouc_kopecek_let18_17_fotom-ark_2

Svatý Kopeček u Olomouce, to jsou krásné výhledy a hluboké lesy

Na Svatý Kopeček se dostanete pohodlně autem i městskou hromadnou dopravou, ale chcete-li jej poznat detailněji, udělejte si sem pěší vycházku nebo se vydejte na dobrodružný cyklovýlet. Trasu si můžete naplánovat podle svých možností a náročnosti, základní orientační body však v každém případě tvoří tato místa: Olomouc, Svatý Kopeček, Dolany, Pohořany, Radíkov, Jívová, Mariánské Údolí a Velká Bystřice. Ať už se tudy vydáte pěšky nebo na kole, nudit se cestou rozhodně nebudete. Více tipů a nápadů na cyklodovolenou na Střední Moravě si můžete přečíst v našem magazínu.

Rozmanitý terén, hluboké lesy, dechberoucí výhledy, říčky a potoky i malebná údolí jsou důvodem, proč je toto místo jedním z nejvyhledávanějších cílů výletů. Jakmile dorazíte na Svatý Kopeček, nemůžete vynechat návštěvu nejvýznamnější památky, která byla v roce 2018 prohlášena za národní kulturní památku.

Bazilika Navštívení Panny Marie je sice přístupná veřejnosti, a jistě stojí za to obdivovat umělecké skvosty, které ji zdobí, přesto jejím hlavním smyslem zůstává sloužit jako místo pro duchovní usebrání a modlitbu. Přednost tak zde mají vždy bohoslužby, ať už pravidelné nebo neočekávané. Historie tohoto místa se začala psát na počátku 17. století, koncem 20. století pak byl chrám povýšen na baziliku minor. Pravidelné bohoslužby od pondělí do soboty probíhají v kapli sv. Norberta u sester premonstrátek.

Magazín CYKLOVÝLETY

Pokud jsme vás nalákali na cyklovýlet na Hanou, nezapomeňte si s sebou přibalit náš magazín CYKLOvýlety, kde se dočte spoustu další tipů a nápadů nejen ze Střední Moravy, ale celé Moravy. Poštovné ZDARMA.

 dvoustrana

Aby vám neunikl žádný z našich nápadů na dovolenou, sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay