Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Výlet s dětmi do zábavního vědeckého parku Vida! v Brně

Představte si obrovskou halu, která je od jednoho konce ke druhému plná těch nejroztodivnějších zařízení, u kterých na první pohled vůbec nerozpoznáte, jak se používají a k čemu slouží. A teprve po bližším prozkoumání se vám v hlavně rozbleskne a řeknete si: „Aha, takhle to tedy je.“ Nebo spíš jak v brněnském vědecko-zábavním parku raději říkají: „VIDA!“ 

Zábavní věděcký park VIDA! v Brně je ideální místo na výlet s dětmi za každého počasí. Sídlí v někdejším pavilonu na výstavišti a nabízí zábavu na více než 6 000 metrech čtverečních. Už jen proto počítejte dopředu s tím, že tady strávíte opravdu hodně času. Půlden je minimum a vůbec nehraje roli, jak staré děti máte. Své vyžití tu najdou i ti nejmenší. „Rádi říkáme, že VIDA! je pro všechny, tedy pro velké děti i pro ty malé. Nejmenším od dvou let je určené Dětské science centrum se zaměřením na rozvoj psychomotoriky. Také je trochu stranou, aby měli malí návštěvníci i jejich rodiče zajištěný svůj komfort a klid,“ říká Ema Zezulová z VIDA!

Foto: vida.cz

Pro děti školního věku se VIDA! dělí do čtyř částí:

  • Planeta
  • Civilizace
  • Člověk
  • Mikrosvět

Udělat si vlastní tornádo

Každá z částí nabízí tolik exponátů, že je nemá smysl všechny vyjmenovávat. Lepší je přijet a přesvědčit se na vlastní kůži. Hned u vstupu vás čeká Rotující místnost, kde si ověříte vliv Coriolisovy síly a ti slabší z nás také stabilitu svých žaludků. Nebo si vytvoříte vlastní tornádo, vyzkoušíte zemětřesení, nasimulujete mlhu, vlnění oceánu a tak dále. V Civilizaci nahlédnete na lidstvo a jeho činnosti čí výtvory ze všech možných úhlů. Ať už budete šlapáním vyrábět elektřinu pro rádio nebo odhalovat taje parního motoru či převodovky, pokaždé si můžete být jistí, že to bude zábava. V části věnované Člověku zjistíte, jak fungují orgány v těle, potrápíte se u hlavolamů a pak si dáte do těla na světelné nášlapné mříži. 

VIDA! zabaví i puberťáky 

Mikrosvět ocení děti od 10 či 12 let výš, protože se tu seznámí s různými fyzikálními jevy i biologickými pochody. A nemusíte se bát vzít sem ani potomky v pubertálním věku. „Určitě se jim budou líbit naše Science Show a projekce 3D filmů v Divadle vědy. A také jízda na kole po visutém laně šest metrů nad zemí nebo 3G letecký simulátor, na kterém můžete zažít pocity beztíže,“ líčí Ema Zezulová. Pokud si budete chtít od exponátů trochu odpočinout, zavítejte do Bastlírny, ráje kutilů všeho věku.

Magazín plný nápadů na výlet s dětmi

Další desítky tipů na výlet s dětmi za každého počasí po celém Česku najdete v magazínu PRŠÍ? Nevadí! z edice Dovolená s nápadem. Zakoupit ho můžete ve vybraných trafikách nebo na e-shopu www.dovolenasnapadem.cz, poštovné je zdarma.

101-2_dovolena-s-napadem-detsky-balicek-titulky

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay