Zoo Zlín má krále, malého čiperu s dlouhým nosem

Procestovat čtyři kontinenty za jediný den?! Žádný strach, neposíláme vás na bláznivou dovolenou ve stylu „kulový blesk“, celý svět okusíte při návštěvě Zoo Zlín-Lešná. Tedy alespoň v říši fauny, celkem totiž v zahradě žije 230 druhů zvířat. Najít mezi nimi hlavní tahák je velice snadné. Začátkem června se tu sedmadvacetileté slonici Kali narodilo mládě, což se u slona afrického podařilo vůbec poprvé v České republice. Pokud zvládne nástrahy vstupu do života, bude letos čiperný sloní sameček nepochybně zvířecím králem sezóny.

Slůně - Zoo ZlínVe zlínské zoo je ale taháků mnohem víc. Například tropická hala Yucatan, kde se ocitnete na visuté lávce uprostřed pralesa a kolem vás se budou volně pohybovat jeho typičtí obyvatelé chvostani, lenochodi či nejrůznější exotičtí ptáci. Nebo dětmi oblíbená Zátoka rejnoků, kde si mohou vyzkoušet krmení kousky ryb a krevetami těchto ladných mořských tvorů. Jednou z nedávných novinek je stylová vyhlídka u výběhu žiraf pojmenovaná Twiga Snack, kde se můžete těmto nejvyšším tvorům planety podívat do očí a ve vybraných časech je i nakrmit.Výběh žiraf - Zoo Zlín

V areálu zoologické zahrady je řada zábavných prvků, které uspokojí děti všeho věku, nechybí ani rýžování zlata, možnost svezené na poníkovi či archeologické naleziště. Na jaře otevřelo nové lanové centrum Lanáček pro děti od tří let a Cesta korunami stromů, která je i pro dospělé. Ti odvážnější se mohou spustit zážitkovým tobogánem nebo se proletět lanovkou nad deštným pralesem, jen počítejte s tím, že za vstup na obě tyto atrakce se na místě platí zvlášť.

Zoo Zlín si roky drží primát druhé nejnavštěvovanější zoo v České republice, takže nejlepší bude, když sami zjistíte proč. V okolí najdete ale řadu dalších cílů na výlet či dovolenou a to nejen pro rodiny s dětmi. Baťův institut, Filmový uzel ve zlínských ateliérech, rodinný park Galaxie nebo sousední lázeňské Luhačovice, kde se dá prožít krásný a aktivní den. To je jen část tipů, které najdete v novém magazínu S DĚTMI za zážitky z edice Dovolená s nápadem. Zakoupit ho můžete ve vybraných trafikách nebo na eshopu za jednotnou cenu 99 korun, včetně poštovného.

Foto: Archiv Zoo Zlín

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay