Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Vídeň vánoční i umělecká

Do Vídně jezdíme za atmosférou a v předvánočním období to platí dvojnásob. Výlet do rakouské metropole však můžeme spojit i s návštěvou některé z úžasných galerií, které k ní neoddělitelně patří. Belveder, Albertina, Hundertwasser nebo Muzejní čtvrť potěší vaši uměleckou duši.

 

Vídeň, město hudby, historie a neopakovatelného umění, se v zimních měsících proměňuje v magickou oázu vánočních trhů a kultury. Představte si, jak se procházíte pod tisíci světýlky vánočních trhů, kde se vůně svařeného vína, pražených mandlí a tradičních rakouských dobrot mísí s radostnými zvuky vánočních písní. Každý krok je cestou do pohádky, kde historické budovy a moderní umění splynou do jedinečného zážitku.

Belveder a Albertina

Návštěva galerie Belveder je jako krok do světa, kde se minulost stýká s přítomností. Obdivujte mistrovská díla Gustava Klimta a Egona Schieleho ve slavnostně osvětlených sálech. Nebo se vydejte po stopách současného rakouského umění do galerie Belveder 21, která vznikla z pavilonu navrženého pro výstavu Expo 1958. V Albertině, která je domovem jedné z nejvýznamnějších grafických sbírek na světě, na vás čekají kresby a malby od Dürera až po Picassa.

Belveder

Belveder, foto: Lukas Schaller

Hundertwasser a Muzejní čtvrť

Nenechte si ujít Museum Hundertwasser, místo, kde se architektura a příroda snoubí v jedinečném uměleckém díle. Věděli jste, že v kořenech excentrického umělce Friedenreicha Hundertwassera lze nalézt i české stopy? Ve Vídni je navíc zážitek vypravit se i jeho dílům umístěným ve veřejném prostoru. Barevné fasády a zelené střechy jsou oázou klidu a inspirace. A konečně, Museumsquartier neboli Muzejní čtvrť, srdce vídeňského uměleckého života, vás pozve do světa moderního a současného umění, kde každý objekt má svůj příběh. V adventní čas se navíc vnitřní nádvoří promění v atmosférický zimní svět s uměleckými a světelnými projekty.

Dopřejte si Dovolenou s nápadem

Vídeň v zimě není jen o vánočních trzích, ale o celkové atmosféře, která kombinuje historii, umění a kouzlo svátků. Je to město, kde každý zážitek, ať už na trzích nebo v galeriích, zanechává nezapomenutelný dojem. Dopřejte si ten nejkrásnější vánoční zážitek a nechte se unést kouzlem Vídně.

dsn_magaziny23_064_fotom-ark_2600px

Více o galeriích Vídně se dozvíte v magazínu Unikátní GALERIE a Café střední Evropy, který je v prodeji na eshopu www.dovolenasnapadem.cz. Poštovné je zdarma. Stačí jen několik kliknutí a za pár dní si můžete vyzvednout magazín z vlastní schránky. V edici Dovolená s nápadem vyšly také další tituly Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy,

CYKLOvýlety zaměřené na nejkrásnější a prověřené cyklotrasy na Moravě a v okolí, Zážitkové cyklotrasy v Evropě s těmi nejkrásnějšími výlety na kole v Německu, Rakousku, Česku, na Slovensku a v Itálii, nebo Zážitkové cyklotrasy v Rakousku. Pro rodiny pak oblíbené tituly S DĚTMI za zážitky se sto stranami výletů, který doplňuje PRŠÍ? Nevadí! s první ucelenou nabídkou aktivit z České republiky pro nepříznivé počasí.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay