Vyrazte na Evropské cyklotrasy plné zážitků

V posledních letech přibývají tisíce lidí, kteří objevili krásy cykloturistiky. Vždyť jízda na kole v sobě spojuje zdravý pohyb a krásný čas v přírodě u nás i v zahraničí. Ty nejkrásnější cyklovýlety právě teď přináší nový magazín z edice Dovolená s nápadem nazvaný zážitkové Evropské cyklotrasy.

 

Při svých vyjížďkách se nemusíte spokojit jen s nejbližším okolím. Vyrazit můžete s kolem i do sousedních zemí a je to snadnější, než si myslíte. V magazínu zážitkové Evropské cyklotrasy najdete spoustu užitečných rad a tipů jak na to. Celkem obsahuje 1857 kilometrů tras, které si snadno načtete do telefonu pomocí QR kódů, takže se vám už nikdy nestane, že byste zabloudili. U každého cyklovýletu najdete základní informace o délce, profilu a náročnosti.

shutterstock_1205932063_cochem 

Nad historickým městem Cochem se zvedá výrazný kužel a na něm pyšně ční novogotický hrad Reichsburg. Foto: Shutterstock

 

Cyklotrasy, které vám učarují

S novým magazínem edice Dovolená s nápadem objevíte nádherná místa, o kterých jste nejspíš ani netušili. Třeba údolí německé Mosely, které se chlubí tisíciletou vinařskou historií a víny té nejvyšší světové kvality. Alpsko-jadranská stezka vás zavede ze Salcburku pod nebetyčné štíty Vysokých Taur až k modré hladině Jaderského moře v Itálii. Poznáte i nádherné údolí kolem Dunaje, Wachau, nebo utajenou krásku Bratislavu a řadu dalších míst.

 

Labská stezka a její krásy

Mezi nejkrásnější evropské cyklotrasy patří také Labská stezka, v Německu jedna z nejoblíbenějších vůbec. Její popularita se v posledních letech přenáší i k nám, což souvisí i se stále lepšími stezkami po březích naší největší řeky. Oficiální začátek má Labská stezka ve Vrchlabí a končí u ústí do Severního moře, ale zvládnout celých 1300 kilometrů svede napoprvé málokdo. S magazínem zážitkové Evropské cyklotrasy vyrazte na hvězdicové výlety z vinařského Mělníka do královských měst Nymburk a Poděbrady, nebo po proudu kouzelným krajem Českého středohoří do Ústí nad Labem, či nejoblíbenější trasou německých výletníků do Prahy, kam vás zavede Vltavská cyklistická cesta. Z krásných koutů naší země najdete v magazínu také vyhlášené trasy z Mikulova, Cyklostezku Bečva a Baťův kanál.

 _SUP7634

Část Labské cyklostezky u obce Dobříň, foto: Martin Špelda, Partnerství, o.p.s.

 

Kolo je rozkoš, říká David Vávra

Akademický architekt, zakladatel divadla Sklep, spisovatel nebo ilustrátor David Vávra má ohromný záběr a veřejnost ho má zapsaného kromě filmových rolí především jako originálního průvodce moderní českou architekturou v dokumentárních seriálech Šumná města a Šumné stopy. David Vávra je však také celoživotní nadšený cyklista. „Kolo je pro mě rozkoš a svoboda,“ přiznává David Vávra v rozsáhlém rozhovoru o své vášni, který přináší magazín zážitkové Evropské cyklotrasy.

David Vavra - portret pro Cyklovylety-6

Foto: Filip Švácha 

 

Rakousko na kole

titulka_RakouskoObjevovat Rakousko na kole je úžasný tip na léto, zkrátka Dovolená s nápadem. Je to země cyklistům doslova zaslíbená a především je pro nás doslova za humny. Snad každý někdy slyšel o Dunajské stezce, ale to je jen jedna z mnoha báječných tras, které křižují nádhernou krajinu našich jižních sousedů. Všem, kteří by rádi do Rakouska na kole vyrazili je určený nový magazín zážitkové Rakouské cyklotrasy, který vychází v dubnu 2022. Najdete v něm sto stran cyklovýletů a na nich přes tisíc kilometrů úžasných cest vinoucích se pod Alpami v regionu Zell am See-Kaprun, na skvostné víno vás bude lákat Štýrsko a Dolní Rakousko, na průzračná jezera Korutany a řada dalších.

 

 

Mějte Dovolenou s nápadem

Zážitkové Evropské cyklotrasy jsou už teď k dostání v trafikách po celé republice. Všechny tituly edice Dovolená s nápadem si však můžete také objednat na eshopu s poštovným zdarma. Dosud vyšly magazíny „CYKLOvýlety“ zaměřené na nejkrásnější a prověřené cyklotrasy na Moravě, Vysočině a východě Čech, Magazín „S DĚTMI za zážitky“ s těmi nejúžasnějšími rodinnými výlety, který doplňuje Magazín „PRŠÍ? Nevadí!“ s první kompletní nabídkou aktivit z celé České republiky pro nepříznivé počasí. Stačí jen několik kliknutí a za pár dní máte magazíny ve vaší poštovní nebo e-mailové schránce.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Pravidla soutěže | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení