Vyrazte na Evropské cyklotrasy plné zážitků

V posledních letech přibývají tisíce lidí, kteří objevili krásy cykloturistiky. Vždyť jízda na kole v sobě spojuje zdravý pohyb a krásný čas v přírodě u nás i v zahraničí. Ty nejkrásnější cyklovýlety právě teď přináší nový magazín z edice Dovolená s nápadem nazvaný zážitkové Evropské cyklotrasy.

 

Při svých vyjížďkách se nemusíte spokojit jen s nejbližším okolím. Vyrazit můžete s kolem i do sousedních zemí a je to snadnější, než si myslíte. V magazínu zážitkové Evropské cyklotrasy najdete spoustu užitečných rad a tipů jak na to. Celkem obsahuje 1857 kilometrů tras, které si snadno načtete do telefonu pomocí QR kódů, takže se vám už nikdy nestane, že byste zabloudili. U každého cyklovýletu najdete základní informace o délce, profilu a náročnosti.

shutterstock_1205932063_cochem 

Nad historickým městem Cochem se zvedá výrazný kužel a na něm pyšně ční novogotický hrad Reichsburg. Foto: Shutterstock

 

Cyklotrasy, které vám učarují

S novým magazínem edice Dovolená s nápadem objevíte nádherná místa, o kterých jste nejspíš ani netušili. Třeba údolí německé Mosely, které se chlubí tisíciletou vinařskou historií a víny té nejvyšší světové kvality. Alpsko-jadranská stezka vás zavede ze Salcburku pod nebetyčné štíty Vysokých Taur až k modré hladině Jaderského moře v Itálii. Poznáte i nádherné údolí kolem Dunaje, Wachau, nebo utajenou krásku Bratislavu a řadu dalších míst.

 

Labská stezka a její krásy

Mezi nejkrásnější evropské cyklotrasy patří také Labská stezka, v Německu jedna z nejoblíbenějších vůbec. Její popularita se v posledních letech přenáší i k nám, což souvisí i se stále lepšími stezkami po březích naší největší řeky. Oficiální začátek má Labská stezka ve Vrchlabí a končí u ústí do Severního moře, ale zvládnout celých 1300 kilometrů svede napoprvé málokdo. S magazínem zážitkové Evropské cyklotrasy vyrazte na hvězdicové výlety z vinařského Mělníka do královských měst Nymburk a Poděbrady, nebo po proudu kouzelným krajem Českého středohoří do Ústí nad Labem, či nejoblíbenější trasou německých výletníků do Prahy, kam vás zavede Vltavská cyklistická cesta. Z krásných koutů naší země najdete v magazínu také vyhlášené trasy z Mikulova, Cyklostezku Bečva a Baťův kanál.

 _SUP7634

Část Labské cyklostezky u obce Dobříň, foto: Martin Špelda, Partnerství, o.p.s.

 

Kolo je rozkoš, říká David Vávra

Akademický architekt, zakladatel divadla Sklep, spisovatel nebo ilustrátor David Vávra má ohromný záběr a veřejnost ho má zapsaného kromě filmových rolí především jako originálního průvodce moderní českou architekturou v dokumentárních seriálech Šumná města a Šumné stopy. David Vávra je však také celoživotní nadšený cyklista. „Kolo je pro mě rozkoš a svoboda,“ přiznává David Vávra v rozsáhlém rozhovoru o své vášni, který přináší magazín zážitkové Evropské cyklotrasy.

David Vavra - portret pro Cyklovylety-6

Foto: Filip Švácha 

 

Rakousko na kole

titulka_RakouskoObjevovat Rakousko na kole je úžasný tip na léto, zkrátka Dovolená s nápadem. Je to země cyklistům doslova zaslíbená a především je pro nás doslova za humny. Snad každý někdy slyšel o Dunajské stezce, ale to je jen jedna z mnoha báječných tras, které křižují nádhernou krajinu našich jižních sousedů. Všem, kteří by rádi do Rakouska na kole vyrazili je určený nový magazín zážitkové Rakouské cyklotrasy, který vychází v dubnu 2022. Najdete v něm sto stran cyklovýletů a na nich přes tisíc kilometrů úžasných cest vinoucích se pod Alpami v regionu Zell am See-Kaprun, na skvostné víno vás bude lákat Štýrsko a Dolní Rakousko, na průzračná jezera Korutany a řada dalších.

 

 

Mějte Dovolenou s nápadem

Zážitkové Evropské cyklotrasy jsou už teď k dostání v trafikách po celé republice. Všechny tituly edice Dovolená s nápadem si však můžete také objednat na eshopu s poštovným zdarma. Dosud vyšly magazíny „CYKLOvýlety“ zaměřené na nejkrásnější a prověřené cyklotrasy na Moravě, Vysočině a východě Čech, Magazín „S DĚTMI za zážitky“ s těmi nejúžasnějšími rodinnými výlety, který doplňuje Magazín „PRŠÍ? Nevadí!“ s první kompletní nabídkou aktivit z celé České republiky pro nepříznivé počasí. Stačí jen několik kliknutí a za pár dní máte magazíny ve vaší poštovní nebo e-mailové schránce.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay