Vážení čtenáří, dovolujeme si upozornit, že veškeré přijaté objednávky a platby době od 12.–16.6.2024 budou odesílány od 17.6.2024.

Vzhůru do zelených říší s magazínem Unikátní PARKY a zahrady

Příroda má blahodárný vliv na rovnováhu každého z nás a také je zdrojem nenapodobitelné krásy. Fascinovala nás natolik, že jsme se ji naučili přetvářet do zahrad a parků, které nás povznášejí na duši. Vydejte se do za nimi s magazínem Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy.

Květná zahrada Kroměříž

Kroměříž, foto: m-ark

Zahradní turistika strmě vzrůstá na oblibě a pokud se i vy rádi procházíte v okouzlujících zelených rájích, máme pro vás 100 stran inspirace na výlet. Právě vychází magazín Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy, komplexní průvodce a rádce, který dosud na trhu chyběl. Najdete v něm více než tři desítky jedinečných zelených koutů v sedmi vybraných lokalitách Čech, Moravy a Dolního Rakouska, tipy na nejkrásnější a nejvyhledávanější zahrady Evropy, rozhovory a spoustu dalších zajímavostí.

Když jaro zavoní

Příroda v naší zeměpisné šířce má výhodu ve střídání všech ročních obdobích a s tím souvisejících proměn. V létě vás obklopí sytou zelení, kdežto na podzim se zbarví všemi odstíny, na jaké si jen vzpomenete. Ještě hezčí jsou však zahrady na jaře, když vzduch po studených dnech zase zavoní a sluneční paprsky nás svléknou z kabátů. Tehdy nastává čas nového začátku a zrození, kdy jsou zahrady a parky nejkrásnější. Není na co čekat, vyrazte kdykoliv.

holesov_zamek_zahrada_let22_99_fotom-ark

Holešov, foto: m-ark

Cestujte po Česku i Dolním Rakousku

Krásných zelených oáz je u nás mnoho a například Průhonický park, Květná a Podzámecká zahrada v Kroměříži nebo Lednicko-valtický areál jsou pro svou výjimečnost na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a přijíždějí je obdivovat lidé z celé Evropy. V posledních dekádách se navíc daří obnovovat dříve zanedbané zámecké zahrady u mnoha našich památek. Mezi největší novinky posledních let patří bylinková zahrada na Kuksu nebo obnovená Vrchnostenská zahrada na hradu Pernštejn, které se zařadily mezi české skvosty. Ty všechny, a ještě mnohé další u nás i v Dolním Rakousku na vás i se svými příběhy čekají v magazínu Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy.

Parky a zahrady podle Přemysla Krejčiříka

Jaký dostal seznam úkolů od starých zahradníků, vypráví v obsáhlém rozhovoru Přemysl Krejčiřík. Zahradní a krajinářský architekt evropského významu vracel lesk a slávu řadě našich zámeckých parků a zahrad, a tak vás snadno přesvědčí, v čem jsou výjimečné proti těm zahraničním. Zahradní turistika se v Evropě těší velké popularitě, a tak se nechte inspirovat k návštěvě nejkrásnějších a nejoblíbenějších parků a zahrad starého kontinentu. Vybrali jsme jich pro vás deset a o ty své zásadní se podělil také Přemysl Krejčiřík.

Dopřejte si Dovolenou s nápadem

Magazín Unikátní PARKY a zahrady střední Evropy najdete ve stáncích PNS po celé republice. Ještě jednodušší cesta vede přes eshop www.dovolenasnapadem.cz, zvlášť když je u nás poštovné zdarma. Stačí jen několik kliknutí a za pár dní si můžete vyzvednout magazín z vlastní schránky. V edici Dovolená s nápadem vychází také další novinka Unikátní GALERIE a café střední Evropy.

montaz_DSN_ZAH23

KOUPIT MAGAZÍN

 

Stále jsou v prodeji také CYKLOvýlety zaměřené na nejkrásnější a prověřené cyklotrasy na Moravě a v okolí, Zážitkové cyklotrasy v Evropě s těmi nejkrásnějšími výlety na kole v Německu, Rakousku, Česku, na Slovensku a v Itálii. Pro rodiny pak oblíbené tituly S DĚTMI za zážitky se sto stranami výletů, který doplňuje PRŠÍ? Nevadí! s první ucelenou nabídkou aktivit z České republiky pro nepříznivé počasí.

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay