NOVINKA: Vzhůru za českými skvosty s magazínem OBJEVUJ památky

 

Připravte se na jedinečný zážitek s novinkou OBJEVUJ památky z edice Dovolená s nápadem! Tento 100stránkový magazín vás provede skrytými poklady Česka a představí vám nestátní památky, které jsou někdy opomíjené, ale o to více fascinující. Vzhůru za neznámými českými skvosty!

Česko je ráj památek. Máme jich tolik, že se nenajde jediný člověk, který už je stihl a dokázal všechny navštívit. To je úkol na celý život. Mezi těmi nejznámějšími památkami, které mají místo i v učebnicích, jsou však stovky dalších, trochu skrytých ve stínu zájmu. Přitom mají stejné kouzlo i košaté příběhy, které vám mohou vyprávět. Jsou sdružené v projektu Objevuj památky a ve spolupráci s ním vznikl v edici Dovolená s nápadem nový magazín stejného jména – OBJEVUJ památky.

Celé Česko i jeho osobnosti

Nový magazín, stejně jako celá edice Dovolená s nápadem, klade největší důraz na kvalitní obsah. Ten tvoří poutavé fotografie z ptačí perspektivy, čtivé články a zajímavé příběhy. Díky nim se OBJEVUJ památky stane vaším společníkem na cestě za dobrodružstvím. Magazín pokrývá celé území Česka a představuje desítky kulturních památek. Prostřednictvím jedenácti medailonků přibližuje také významné osobnosti, které významně ovlivnily svůj kraj nebo se proslavily ve světě. Heinrich Mattoni, Gustav Mahler, Hugo František Salm nebo František Kupka jsou jen někteří z nich.

Ondřej Vetchý i Sabina Laurinová

V magazínu OBJEVUJ památky najdete také čtyři rozhovory se zajímavými osobnostmi, které mají k památkám blízko, například díky natáčení pohádek. Jeden z našich nejoblíbenějších herců Ondřej Vetchý vypráví o tom, jak se s kamarády pustil do opravy historické cesty a také proč vnímá krásné stavby jako umělecké dílo. Jeho herecká kolegyně Sabina Laurinová přiznává, že památky jsou místem, kde od dětství až dodnes ožívá její fantazie v představách příběhů, které se mezi starými zámeckými zdmi v minulosti odehrávaly. Nechybí ani rozhovory s odborníky Petrem Lukasem a Vratislavem Zákoutským, kteří přibližují úskalí péče o památky i jejich návštěvníky.

Více než 100 památek

Magazín OBJEVUJ památky je navržen pro všechny věkové kategorie, proto se stává perfektním zdrojem inspirace pro plánování výletů ve dvou, prodloužených víkendů s rodinou nebo celé dovolené. Ať hledáte odpočinek v klidných koutech naší země nebo dobrodružství spojené s poznáním, zde se dozvíte všechny potřebné informacemi. Na závěr nechybí ani přehled více než 100 památek zapojených do projektu Objevuj památky.

Dopřejte si Dovolenou s nápadem

Magazín OBJEVUJ památky bude v prodeji ve stáncích PNS po celé republice od dubna 2024. Ještě jednodušší cesta vede přes eshop www.dovolenasnapadem.cz, kde bude magazín v prodeji od 4. března 2024. Stačí jen několik kliknutí a za pár dní si můžete vyzvednout magazín z vlastní schránky. V edici Dovolená s nápadem vychází také další novinka CYKLOvýlety po Čechách.  

titulky_kulturbalik

Milovníkům kultury jsou určené také další dva tituly Unikátní PARKY a zahrady Střední Evropy a Unikátní GALERIE a café střední Evropy, které můžete zakoupit dohromady za zvýhodněnou cenu. Stále jsou v prodeji také CYKLOvýlety zaměřené na nejkrásnější a prověřené cyklotrasy na Moravě a v okolí, Zážitkové cyklotrasy v Evropě a Zážitkové rakouské cyklotrasy s těmi nejkrásnějšími výlety na kole v Německu, Rakousku, Česku, na Slovensku a v Itálii. Pro rodiny pak oblíbené tituly S DĚTMI za zážitky se sto stranami výletů, který doplňuje PRŠÍ? Nevadí! s první ucelenou nabídkou aktivit z České republiky pro nepříznivé počasí.

 

 

GDPR | Formulář pro odstoupení od smlouvy | Obchodní podmínky | Platební brána GoPay